Громади області подали у Львівську ОДА уже 19 проєктів щодо створення «базових» та «опорних» кухонь при школах
Одна «опорна кухня» може харчувати дітей кількох навчальних закладів, у тому числі дошкільнят.
Напередодні, 14 червня, під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Олексія Кулеби відбулась нарада щодо впровадження реформи шкільного харчування у різних регіонах України. Участь в нараді взяли також Перша леді України та очільники 21 області нашої держави. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький та його заступник Олександр Кулепін взяли участь у події у режимі онлайн.
«Щоб усі школярі на Львівщині мали однаковий доступ до збалансованого харчування, ті заклади освіти, де нема можливості готувати, будуть забезпечувати учнів обідами завдяки «опорним кухням».
Городоцький ОЗЗСО 5 І-ІІІ ступенів, Городоцької міської територіальної громади та Наварійський ліцей Пустомитівської міської ради зараз у цьому напрямі є найуспішнішими у нашій області і одними з найкращих в Україні. Працюємо над тим, щоб усі навчальні заклади у всіх громадах нашої області знайшли комфортний для себе формат організації харчування для учнів і дошкільнят», – розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Під час наради Перша леді України Олена Зеленська закликала представників усіх областей ефективно використовувати можливості та ресурси реформи – від міжнародних до державних.
«Ми часто наголошуємо, що ця реформа – частина відновлення України. Це не перебільшення. Бо якісна освіта й усе, що навколо неї, зокрема можливість прогодувати дитину, – це умова для повернення родин, дітей додому. Будуть люди – житимуть ваші громади. Отже, зі шкільного обіду багато що починається. Якщо годувати дітей правильно зараз, вони виростуть здоровими людьми. Якщо якісно зробити реформу зараз, у нас буде якісно краща країна за кілька років», – підкреслила Перша леді.
Реформа шкільного харчування є одним із пріоритетів для освітньої галузі Львівщини. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305, у всіх закладах загальної середньої освіти розробили нове меню.
Із загальної кількості 1044 (без приватних та ЗЗСО обласного підпорядкування) закладів загальної середньої освіти в 908 організували харчування, в тому числі гаряче, що становить 87% від загальної кількості ЗЗСО. Максим Козицький також розповів, як працюють над цим питанням інші заклади освіти.
«Станом на сьогодні громади нашої області подали у Львівську ОДА уже 15 проєктів, у межах яких хочуть облаштувати «базові кухні» при школах, а 4 претендують на створення «опорних кухонь» – щоб харчувати учнів одразу кількох навчальних закладів, а також дошкільнят.
Після погодження в ОДА проєкти розгляне Міністерство освіти і науки України. Переможцям нададуть субвенцію з державного бюджету на придбання обладнання, створення та модернізацію їдалень», – зазначив Максим Козицький.
Реформу шкільного харчування в Україні втілюють з ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Це суттєвий крок у забезпеченні якісного харчування для всіх учнів Львівщини та покращення загального рівня здоров'я дітей у регіоні.
Читайте також: На Львівщині створили ще три «Класи безпеки»