«Чуюся»: у соціальній установі Львівщини започаткували проєкт психологічної підтримки
Долучитися до проєкту можуть усі охочі – і працівники установи, і вихованці, і жителі громади.
Стартував проект «Чуюся» у Роздільському дитячому будинку-інтернаті. Працівники та вихованці закладу, а це діти та молодь з інвалідністю, матимуть змогу двічі на місяць вивчати та опанувати техніки самодопомоги при тривозі, стресах чи інших переживаннях.
Допомагають з реалізацією проекту БО «Фонд Горіховий Дім» спільно зі Шпиталем Шептицького, а також психологи українсько-швейцарського проекту «Діємо для здоровʼя».
Як повідомила голова опікунської ради установи Олександра Янович, діятиме проєкт на постійній основі – двічі на місяць на різноманітні теми. Психологи та запрошені фахівці навчатимуть учасників проєкту як керувати емоціями в часі війни та як турбуватися про себе, як запобігти синдрому емоційного вигорання та як пережити втрату. Також розповідатимуть про ПТСР простими словами, особливості проживання травми війни тощо.
Скористатися можливістю долучитися до проекту можуть усі охочі – і працівники установи, і вихованці, і жителі громади.
«Слід зазначити, що попри проект «Чуюся» в установі працюватиме ще й «мобільна медична команда» в складі сімейного лікаря, медсестри та психолога. Лікар, з посеред іншого, здійснюватиме загальний огляд дітей та дорослих, визначатиме стан здоров’я та призначатиме лікування. Медична сестра вимірюватиме АТ, рівень цукру та холестерину, а також робитиме ЕКГ», – розповів керівник департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес.
Нагадаємо, що на даний час в установі перебуває 86 вихованців. Це діти і молодь з інвалідністю. Частина з них переїхала на Львівщину через війну. Зокрема, 16 хлопців перебували в установах відповідного профілю Запорізької області.
Читайте також: На Львівщині обговорили питання психічного здоров’я та психосоціальної підтримки у громадах