Яхтинг для ветеранів у проєкті «Титани під вітрилами»: як долучитися
Організатори мають на меті залучити ще 8 учасників.
Реабілітаційний тур організовують туристична компанія «Корона-Яхтинг» спільно з Благодійним фондом «Із янголом на плечі». Мандрівка відбудеться з 13 по 20 січня і до неї запрошують військових, які проходять реабілітацію і протезування у Нідерландах. Про це розповіли напередодні, 12 листопада, під час брифінгу у Львівській ОВА. Таким чином сподіваються привернути увагу міжнародних спонсорів і соціально відповідального бізнесу для підтримки проєкту на постійній основі.
Ініціатор проєкту «Титани під вітрилами», засновник компанії «Корона-Яхтинг», яка займається організацією яхтових турів для українців Тарас Опир, зазначає, що цей проєкт покликаний привернути увагу до реальних потреб ветеранів, та важливості їхньої реабілітації та соціалізації.
Одна з головних цілей проєкту – підтримати фізичну, моральну, психологічну та соціальну реабілітацію. Перший заїзд планують на яхті з 4 військовими та 4 цивільними на борту, проте організатори мають на меті залучити ще 8 учасників.
«Ініціатива стартує вперше, та пропонує учасникам бойових дій своєрідну реабілітацію через заняття яхтингом. Це не тільки відпочинок, а й можливість відновлення та інтеграції в цивільне життя.
Ми вже маємо чотирьох військових, які потребують реабілітації, та чотирьох цивільних, це повністю заповнений один катамаран. Також є ще місця у другому катамарані, для військових та цивільних. Тож долучайтеся, будемо раді новим учасникам», – зазначає ініціатор проєкту Тарас Опир.
У проєкті візьме участь ветеран російсько-української війни, менеджер ветеранських проєктів БФ та один з учасників ініціативи Юрко Вовкогон.
«Ініціативи, які допомагають повернутися до цивільного життя, вкрай важливі. Тому я дуже вдячний за цю ініціативу.
Як ветеран, я знаю, які труднощі виникають після повернення з війни. Море й природа – це найкраще місце для того, аби мати змогу зупинитися, переключитися після повернення з фронту, обдумати та знайти новий сенс життя. Ми хочемо поїхати самі, та надалі підтримувати цей проєкт, щоб допомогти нашим побратимам відновлюватися», – додає ветеран.
«Ми вважаємо, що яхтинг допоможе нашим ветеранам відновити віру в себе та в життя після війни. Це чудова нагода побудувати місток між військовою та цивільною реальністю, комунікувати з людьми та надихати інших ветеранів, які захочуть відвідати проєкт», – зазначає ветеран та учасник проєкту Юрій Бутус.
Підтримка від меценатів, бізнесу та державних структур дозволить розвивати проєкт як довгострокову ініціативу.
«Реабілітація передбачає фізичну, моральну, психологічну та соціальну підтримку. Вперше організовуємо таку реабілітацію за кордоном, і наша мета – щоб це набуло розголосу. Це ініціатива, яка залишить позитивні емоції, адже ветерани, які пройшли війну, можуть отримати можливість відновитися і зрозуміти, що життя триває.
Ми прагнемо зробити цей проект регулярним, проводячи його 1-2 рази на рік. Зараз ми шукаємо партнерів, меценатів та державні структури, які могли б допомогти в його реалізації», – зазначила керівниця напряму «Реабілітація військових» від БФ «Із янголом на плечі» Мар'яна Трегуб.
Управління молоді та спорту Львівської ОДА та благодійний фонд «Із янголом на плечі» є частими партнерами заходів у межах проєкту «Ліга нескорених», метою якого є реабілітація (абілітація) військових через заняття спорт та активним дозвіллям.
Стати учасником можна, звернувшись до ініціаторів проєкту за посиланням. Детальніше про проєкт – тут.
«Дякую нашим натхненним ідейникам Тарасу та Мар’яні.
Благодійний фонд “Із янголом на плечі” є нашим незмінним партнером у проекті “Ліга нескорених”, метою якого є реабілітація військових через спорт, де ветерани отримують емоційну підтримку та реабілітацію через заняття спортом і активності на природі.
І ми бачимо, що це найкраща реабілітація. Саме тому прагнемо привернути увагу міжнародної спільноти та залучити до співпраці соціально відповідальний бізнес, щоб розвивати цей дебютний проєкт та мати змогу охопити більше учасників», – переконаний начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хімʼяк.
Цей підхід створює своєрідний «місток» між військовим життям та соціальною адаптацією, допомагаючи учасникам знайти нові сенси після повернення з війни.
«Наш проєкт – це не тільки реабілітація для ветеранів, але й можливість розповісти міжнародній спільноті про події в Україні та про героїзм тих, хто захищав свою країну. Завдяки таким ініціативам світ дізнається про випробування, через які пройшли і проходять наші військові.
Запрошуємо усіх небайдужих підтримати цей проєкт», – закликає Роман Хімʼяк.
Читайте також: Андрій Демчук та Наталя Морквич – призери етапу Кубку світу з фехтування на кріслах колісних