Безпека дітей в інтернеті: що варто знати батькам та як побудувати безпечний освітній простір з Cisco на Львівщині
Львівська обласна військова адміністрація спільно з управлінням протидії кіберзлочинами у Львівській області та Cisco Systems в Україні провели брифінг.
Сьогодні, 8 травня, Львівська обласна військова адміністрація спільно з управлінням протидії кіберзлочинами у Львівській області та Cisco Systems в Україні провели брифінг. Під час брифінгу висвітлили важливі питання забезпечення безпеки дітей в Інтернеті.
«Сьогодні ми всі живемо як в фізичному просторі так і в кіберпросторі і дуже часто, ми як батьки, не усвідомлюємо, що наші діти зростають вже не в тих самих умовах, в котрих зростали ми. Саме тому управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА спільно з управлінням протидії кіберзлочинами у Львівській області розпочали роботу над тим, щоб уберегти наших дітей в кіберпросторі від всіх можливих проявів негативного впливу на них», – зазначив заступник начальника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.
Першим важливим кроком для подальшої роботи визначили рівень знань та обізнаності батьків щодо кібербезпеки, кібербулінгу та кіберграмотності, а також виявили потреби, з якими стикаються батьки.
Відтак, розробили опитування «Безпека дітей в Інтернеті: опитування для батьківської громадськості». Дане опитування розподілили на 3 блоки, які розпочинаються з короткої історії та включали в себе кібербулінг, основи кібербезпеки, протидію кіберзлочинам (шахрайство та злочини у сфері комп’ютерних систем). Опитування проводилося протягом двох тижнів, а участь в опитуванні взяло 3798 осіб. З результатами опитування можна ознайомитись за посиланням.
Завдяки проведеному опитуванні та отриманим відповідам, управління з питань цифрового розвитку спільно з управлінням протидії кіберзлочинами у Львівській області розпочали роботу над розробленням інформаційних матеріалів та дорожніх карт з важливою інформацією, яка буде поширюватись серед населення через молодіжні центри, заклади освіти, управління соціального захисту та офіційні ресурси. А також спільно з РДА команди планують графік виїздів у всі райони Львівщини, задля проведення тренінгів для представників дирекції шкіл та відділів освіти територіальних громад, задля поширення інформації у навчальних закладах та підвищення рівня обізнаності батьків здобувачів освіти.
Заступник начальника управління протидії кіберзлочинам у Львівській області ДКП НП України Ілля Тогаєв наголосив про діючі проєкти, що націлена на протидію кіберзлочинам. Зокрема:
Портал STOPCRIME — його мета фіксувати та реагувати на злочини проти дітей. Кожен громадянин може анонімно або публічно повідомити про підозрілий контент, надіславши посилання на нього. Далі громадська організація «Магнолія» збирає та аналізує інформацію і передає її до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол. Повідомити про можливий сексуальний злочин над дітьми в інтернеті можна за посиланням: https://stopcrime.ua/net-crime
BRAMA — проєкт направлений на захист медіапростору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також метою проєкту є покращення медіаграмотність українців та популяризація безпечного поводження в мережі Інтернет. Для блокування шкідливого джерела необхідно надсилати скарги за посиланням: https://t.me/+pLG6kLua36s1NDBi
Зазначимо, що за останні роки цифрові технології стали невід’ємною частиною навчального процесу, тож вкрай важливо створити безпечне та захищене навчальне середовище для всіх його учасників.
Завдяки впровадженню хмарного сервісу Cisco Umbrella, заклади загальної середньої освіти Львівської області отримують сучасний та надійний інструмент захисту від кіберзагроз, що дозволяє ефективно захищати мережу навчального закладу від різноманітних кіберзагроз, включаючи шкідливе програмне забезпечення, фішингові атаки, розповсюдження шкідливих посилань та багато іншого.
Львівська обласна військова адміністрація буде мати централізований доступ до дашборду – інтерактивної панелі керування, для моніторингу і управління безпекою підключених мереж закладів освіти Львівщини. Це дасть можливість:
- Перегляду актуальних статистичних даних щодо загроз і виявлених атак.
- Огляду деталізованих звітів про виявлені загрози, включаючи інформацію про їх тип, джерело та цільові системи.
- Налаштування правил фільтрації трафіку і блокування веб-сайтів на основі власних потреб і політик безпеки.
- Моніторингу за активністю користувачів у мережі, виявлення аномальної поведінки та потенційних загроз.
- Оцінки ефективності заходів безпеки за допомогою звітів та аналітики, що надається в рамках дашборду.
Зазначимо, що дана аналітика щодо найбільш поширених запитів учнів у мережі Інтернет, буде використовуватись при організації тематичних виховних заходів та програм, спрямованих на підвищення цифрової грамотності та інтернет-безпеки серед учнів.
«Спираючись на наш досвід в інших регіонах, ми можемо із впевненістю стверджувати, що рішення Cisco Umbrella успішно впоралось із задачею щодо створення безпечного освітнього простору», – зазначив представник компанії Cisco Артем Кузнєцов.
Спільно з управлінням протидії кіберзлочинами у Львівській області та завдяки впровадженню сервісу Cisco Umbrella в закладах загальної середньої освіти, Львівщина комплексно підходить до покращення кібербезпеки в регіоні, підвищуючи рівень знань батьків та забезпечуючи безпечний освітній простір для дітей.
Читайте також: Розкриття кіберзагроз: аналіз активності російських хакерів в Україні за 2 півріччя 2023 року