На Львівщині стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція щодо впливу інновацій на розвиток судової експертизи
Присвячений захід річниці діяльності Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Сьогодні, 26 квітня, у Львові відбувається Всеукраїнська науково-практична конференція «Вплив інновацій на розвиток судової експертизи: від традиційних методів до цифрової трансформації». Захід присвятили 55-річчю діяльності Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Учасників привітав начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він також вручив почесні грамоти працівникам інституту.
«Вітаю вас з ювілеєм — 55-літтям діяльності. Величезне дякую вам за вашу роботу — важку і дуже часто непомітну для широкого загалу. Без вас не працювала б жодна правоохоронна система в державі. Ви залишаєтесь поза кадром, але робите величезний внесок у стійкість та добробут нашої держави. Дякую керівниці Марії Зелінській, яка дбає про роботу інституту; колектив та результат», — зазначив очільник області.
Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз МЮ України є державною неприбутковою спеціалізованою установою, основним видом діяльності якої є проведення судових експертиз за призначенням органів досудового слідства, ухвалами суду, за замовленням юридичних та фізичних осіб.
Створене у 1968 році Львівське відділення Київського НДІСЕ з серпня 1969 року почало виконання практично всіх видів криміналістичних експертиз. Черговим підтвердженням зрілості установи є її розширення.
На сьогодні колектив установи — це майже 150 висококваліфікованих штатних фахівців, які працюють у лабораторіях інституту та в утворених територіально відокремлених структурних підрозділах, яких є чотири. У Львівському науково-дослідному інституті судових експертиз функціонують вісім базових лабораторій.
«Сьогодні ми забезпечуємо діяльність всіх правоохоронних органів і судів. Впоралися з викликом важких часів і переорієнтували свою діяльність на державні завдання, військові злочини, руйнування нашої держави. Ми пишаємось тим, що в нашому колективі працюють працівники, які 50 років свого життя присвятили експертній діяльності, також тим, що щороку наш колектив поповнюється молодими кадрами, створюються сім’ї», — зазначила керівниця установи Марія Зелінська.
Щороку працівники інституту виконують понад 5 тисяч експертиз та досліджень за 55-ма різними експертними спеціальностями, займаються науковою діяльністю для розробки методик проведення судових експертиз та методичною роботою з суддями та працівниками органів розслідування.
Саме в цьому інституті започаткували експертизу відео-,звукозапису та залізнично-транспортну судову експертизу в Україні.
Інститут постійно працює над покращенням матеріально-технічної бази, що сприяє покращенню якості та швидкості виконання експертних досліджень.
Завдяки скеруванню коштів з державного бюджету, а також фінансового ресурсу обласного бюджету Львівщини в межах програми «Безпечна Львівщина», за сприяння міжнародних партнерів, Інститут в останні роки придбав та отримав низку необхідних приладів та обладнання.
«Нам приємно, що на благо справедливості працюють криміналістична лабораторія на базі мікроавтобуса, квадрокоптери та апаратно-програмний комплекс для дослідження мобільних телефонів, які ваш інститут отримав завдяки коштам з обласного бюджету Львівщини. Будемо шукати нові можливості, щоб у вас і надалі була можливість забезпечувати судову експертизу на найсучаснішому рівні», — розповів Максим Козицький.
Серед планів інституту на найближче майбутнє – підвищення кваліфікації молодих співробітників, освоєння нових спеціальностей, забезпечення установи новітнім спеціалізованим обладнанням, отримання належного приміщення для розміщення лабораторій Інституту задля забезпечення виконання Інститутом статутних завдань та функцій.