«Наші колективи не лише представляють музичне мистецтво, а й нагадують світу про події в Україні»: на Львівщині обговорили діяльність театрів та концертних установ
Керівники концертно-театральних установ прозвітували за результатами роботи першого кварталу цього року.
Сьогодні, 16 квітня, під головуванням заступника голови Львівської ОВА Івана Собка відбулась нарада з керівниками шести театральних та концертних установ обласного підпорядкування.
Керівники установ поділились результатами роботи установ за перший квартал, обговорили перспективи роботи на цей рік, а також проблемні питання і пропозиції щодо розвитку галузі.
Іван Собко наголосив на позитивному зростанні доходів від основного виду діяльності театрів та концертних установ обласного підпорядкування. У І кварталі 2024-го року доходи всіх шести закладів склали 5197,7 тис. грн., а за аналогічний період 2023-го року ця сума становила 3485 тис. грн.
Також, відзначили активну роботу, спрямовану на реабілітацію засобами музичного мистецтва військовослужбовців ЗСУ. Відтак, Львівська національна філармонія імені М. Скорика презентувала 18 творчих проєктів «Музика заради життя» та інших концертних програм на основі творів українських і зарубіжних композиторів у військових госпіталях та населених пунктах області. Також військовослужбовці ЗСУ та члени їх сімей регулярно мають можливість переглядати вистави театрів.
Заступник голови звернув особливу увагу на активну гастрольну діяльність концертних установ. Зокрема, у І кварталі 2024 року Галицький академічний камерний хор презентував 54 концерти в Німеччині та Швейцарії, Львівська національна філармонія імені М. Скорика представила 22 концерти в Німеччині, Польщі, Іспанії, Італії, Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» – 8 концертів у Німеччині та Франції.
«Популяризація української музики за кордоном є одним із пріоритетів діяльності концертних установ. Наші колективи представляють національне музичне мистецтво, демонструють високу виконавську майстерність, а також нагадують світовій спільноті про актуальні події в Україні», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Іван Собко.
Під час наради обговорили необхідність активізації роботи театрів із залученням тифлокоментарів для людей з повною або частковою відсутністю зору. Крім того, керівникам театрів запропонували використання QR-кодів на афішах з метою розширення доступності глядачів до інформації про вистави, а керівникам концертних установ – активізувати діяльність, спрямовану на презентацію концертних програм для вразливих категорій населення.
Довідково.
На території Львівщини функціонує 10 професійних театрів, зокрема: 2 національних, 6 міських та 2 – обласного підпорядкування. У 2023 році театри презентували 2452 вистав, з них 289 нових, для 357373 глядачів.
6 концертних установ області запропонували близько тисячі концертних програм, які переглянули понад 180 тис. глядачів.
Нагадаємо: Щороку понад 152 тисячі відвідувачів приймають обласні бібліотеки