ПОЛОЖЕННЯ про робочу групу з питань гуманітарної допомоги при обласній державній адміністрації
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження начальника
обласної військової адміністрації
____________ № ____________
ПОЛОЖЕННЯ
про робочу групу з питань гуманітарної допомоги
при обласній державній адміністрації
- Робоча група з питань гуманітарної допомоги при обласній державній адміністрації (далі – Робоча група) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, що утворюється головою обласної державної адміністрації для забезпечення реалізації функцій, передбачених Законом України «Про гуманітарну допомогу».
- У своїй діяльності Робоча група керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно – правовими актами, а також цим Положенням.
- Основними завданнями Робочої групи є:
3.1. Прийняття рішення щодо визнання гуманітарною допомогою для отримувачів та набувачів, місцезнаходження яких визначено на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці:
- легкових автомобілів для забезпечення ними осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які перебувають на обліку для їх отримання, та транспортних засобів спеціального і спеціалізованого призначення (крім таксі та автомобілів інкасації) для забезпечення ними підприємств, установ та організацій, що утримуються за рахунок коштів бюджетів, уповноважених ними державних установ та органів місцевого самоврядування;
- вантажів вагою до 5 тонн, а також вантажів вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемій, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України, або призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій, визначених частиною четвертою статті 5 Закону України «Про гуманітарну допомогу».
3.2. Прийняття рішення щодо безоплатної передачі автомобіля:
- визнаного гуманітарною допомогою, яким особа з інвалідністю була забезпечена через структурний підрозділ соціального захисту населення і користувалася більше 10 років, у власність особі з інвалідністю, законному представнику недієздатної особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю;
- визнаного гуманітарною допомогою, яким особа з інвалідністю була забезпечена через структурний підрозділ соціального захисту населення, після смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців таких осіб у їх власність.
3.3. Здійснення контролю за транспортуванням, отриманням, наданням, збереженням, охороною, складуванням, розподілом, цільовим використанням гуманітарної допомоги, визнаної такою рішенням спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги, місцезнаходження яких визначено на території області.
3.4. Розгляд звернень одержувачів гуманітарної допомоги.
- Робоча група має право:
4.1. Одержувати від отримувачів і набувачів гуманітарної допомоги (юридичних осіб) звіти про наявність та розподіл гуманітарної допомоги до повного використання всього обсягу отриманої гуманітарної допомоги.
4.2. Залучати спеціалістів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції.
- До складу Робочої групи входять представники обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів, а також Львівської митниці, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Головного управління Національної поліції у Львівській області тощо.
Склад Робочої групи затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
Порядок денний засідання Робочої групи, проєкт рішення, перелік вантажів та автомобілів формується секретарем відповідно до поданих документів.
- Організаційною формою роботи Робочої групи є засідання. Засідання проводяться за необхідністю. У разі спалахів епідемій або інших надзвичайних ситуацій засідання проводяться в режимі відеоконференції.
- Веде засідання голова Робочої групи, у разі його відсутності – заступник голови Робочої групи.
- Засідання Робочої групи вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш як половина її членів від загального складу. Члени Робочої групи зобов’язані особисто брати участь у засіданнях.
- Рішення Робочої групи приймається відкритим голосуванням більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Результати засідання Робочої групи фіксуються у протоколі, який підписується головуючим (у разі відсутності – заступник голови Робочої групи) та секретарем. Рішення Робочої групи вводиться в дію розпорядженням голови обласної державної адміністрації. Не пізніше наступного дня після його прийняття копія рішення надсилається Мінсоцполітики, центральним органам виконавчої влади, Львівській митниці та оприлюднюється на офіційному вебсайті обласної державної адміністрації.
- Документи, що були подані на розгляд Робочої групи, зберігаються протягом двох років після дати прийняття рішення.
Т. в. о. директора департаменту
соціального захисту населення
обласної державної адміністрації Роман АНДРЕС