Державно-приватне партнерство
За даними місцевих органів виконавчої влади Львівщини, станом на 01.01.2021 на умовах ДПП укладено та реалізується 5 договорів ( 2 - туризм, відпочинок, рекреація, культура та спорт; 1 - охорона здоров'я; 2- збір, очищення та розподілення води).
Законом визначено, що ДПП може реалізуватися у формі:
- концесії, відповідно до якого уповноважений орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування (концесієдавець) надає на платній та строковій основі суб'єкту підприємницької діяльності (концесіонеру) право створити (побудувати) об'єкт концесії чи суттєво його поліпшити та (або) здійснювати його управління (експлуатацію) з метою задоволення громадських потреб;
- управління майном, за яким одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).
- спільної діяльності, згідно з яким сторони зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить закону.
- змішаного договору, який містить елементи різних договорів.
Концесійні угоди
Львівська обласна державна адміністрація серед органів регіональної влади має найбільший досвід передачі культурно-історичних об'єктів в концесію (у тому числі з туристичною метою). Львівська область має велику кількість об’єктів культурної спадщини (у першу чергу замків та замкових споруд), що знаходяться у аварійному або непридатному стані, і в той же час в області наявні значний туристичний потенціал та порівняно розвинена туристична інфраструктура.
Переваги від укладення договору Державно-приватного партнерства для приватного інвестора (партнера):
- інвестор отримує можливість володіння та користування державним (комунальним) майном без необхідності викупу такого майна;
- доступ до секторів економіки, в яких зазвичай домінує держава, досить часто це великі інфраструктурні проекти;
- приватні компанії отримують можливість отримувати гарантовані надходження (прямо чи опосередковано) з державного бюджету, а також від приватних осіб, в повернення інвестицій та отримання інвестиційного доходу.
Переваги від укладення договору Державно-приватного партнерства для державного (комунального) партнера:
- майно залишається у державній (комунальній) власності;
- держава (громада) створює необхідні умови надання послуг високої якості населенню без вкладання державних (комунальних) коштів.
Якщо Вас зацікавила співпраця щодо Державно-приватного партнерства на Львівщині, звертайтесь за номером (032) 261 20 40 або на електронну адресу investregionlviv@gmail.com
Будемо раді опрацювати Ваш запит!