ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
__________________ Львів № ______________
Про порядок організації в області
радіаційного і хімічного захисту
населення і територій
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статті 15 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, статей 19, 35 Кодексу цивільного захисту України, Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року № 11 (зі змінами), наказу Міністерства внутрішніх справ України від 27 листопада 2019 року № 986 “Про затвердження Методики спостережень щодо оцінки радіаційної та хімічної обстановки”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 січня 2020 року за №83/34366, з метою забезпечення радіаційного і хімічного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та у зв’язку зі змінами у складі обласної мережі спостереження і лабораторного контролю, постів радіаційного та хімічного спостереження
З О Б О В ’ Я З У Ю:
1.1. Постійно діючу комісію з координації роботи закладів обласної мережі спостереження і лабораторного контролю та затвердити її посадовий склад згідно з додатком 1.
1.2. Обласну розрахунково-аналітичну групу територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області та затвердити її посадовий склад згідно з додатком 2.
2.1. Порядок організації роботи обласної постійно діючої мережі спостереження і лабораторного контролю за забрудненням навколишнього природного середовища радіоактивними, зараження отруйними речовинами і бактеріологічними (біологічними) засобами та організації спостережень щодо оцінки радіаційної та хімічної обстановки обласними номерними постами радіаційного та хімічного спостереження, що додається.
2.2. Положення про обласну розрахунково-аналітичну групу територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області, що додається.
2.3. Перелік установ обласної постійно діючої мережі спостереження і лабораторного контролю за забрудненням навколишнього природного середовища радіоактивними, зараження отруйними речовинами та бактеріальними (біологічними) засобами згідно з додатком 3.
2.4. Перелік номерних постів радіаційного та хімічного спостереження обласної постійно діючої мережі спостереження і лабораторного контролю згідно з додатком 4.
2.5. Методичні рекомендації щодо складання переліку суб’єктів господарювання, на яких обладнуються місця для проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту, що додаються.
2.6. Положення про пункти видачі засобів радіаційного і хімічного захисту (далі – Положення), що додається.
3.1. До 15 травня 2022 року довести вимоги цього розпорядження до відома підприємств та організацій, яким підпорядковані установи, номерні пости радіаційного та хімічного спостереження та розрахунково-аналітичні групи обласної постійно діючої мережі спостереження і лабораторного контролю.
3.2. Забезпечити їх постійну готовність до проведення спостереження та дослідження забруднення навколишнього природного середовища, здійснення збирання, оброблення, передавання і збереження інформації про стан радіаційної і хімічної обстановки та сприяти удосконаленню їх матеріальної бази.
3.3. Визначити та затвердити склад районної (міської) розрахунковоаналітичної групи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, за якими закріпити відповідні пости радіаційного та хімічного спостереження і диспетчерські служби.
3.4. Щороку до 15 лютого здійснювати перегляд, вносити обґрунтовані пропозиції щодо змін до існуючої мережі спостереження і лабораторного контролю, номерних постів радіаційного і хімічного спостереження та розрахунково-аналітичних груп і диспетчерські служби та доповідати про проведену роботу через департамент з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації.
7.1. За умови масового надходження контамінованих постраждалих забезпечити додаткове розгортання деконтамінаційної системи у визначених місцях, з врахуванням можливих маршрутів прибуття контамінованих постраждалих та запас чистого одягу та білизни різних розмірів для переодягання осіб, які пройшли деконтамінацію.
7.2. На виконання Кодексу цивільного захисту України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2002 року № 58-р “Про заходи щодо забезпечення надання населенню санітарно-гігієнічних послуг”:
- до 25 травня 2022 року створити робочі групи щодо координації роботи із складання переліку суб’єктів господарювання, на яких обладнуються місця для проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту;
- до 15 червня 2022 року на підставі Методичних рекомендацій щодо складання переліку суб’єктів господарювання, на яких обладнуються місця для проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту, провести комплекс заходів щодо визначення відповідних об’єктів.
7.3. Довести до відома підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності завдання, напрямки та шляхи реалізації заходів щодо обладнання місць для проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і ліквідації їх наслідків.
7.4. Щорічно до 15 лютого подавати до Головного управління ДСНС України у Львівській області та департаменту з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації переліки суб’єктів господарювання, на яких обладнуються місця для проведення санітарної обробки населення та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту, при цьому передбачивши складання цивільно-правових угод з профільними установами щодо надання відповідних послуг.
7.5. Відповідно до пункту 1 Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200 (зі змінами), наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 03 лютого 2005 року № 59 “Про затвердження Порядку видачі непрацюючому населенню засобів індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних речовин”:
- створити до 01 червня 2022 року районні (міські), кустові, об’єктові пункти видачі засобів радіаційного і хімічного захисту для забезпечення населення засобами радіаційного і хімічного захисту на адміністративних територіях Львівської області;
- вжити заходів щодо утворення на підприємствах, установах та організаціях об’єктових пунктів видачі засобів радіаційного і хімічного захисту;
- забезпечити укомплектування і діяльність пунктів видачі засобів радіаційного і хімічного захисту відповідно до Положення.
7.6. Інформувати щороку до 15 лютого Головне управління ДСНС України у Львівській області та департамент з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації про наявність і забезпеченість пунктів видачі засобів радіаційного і хімічного захисту.
Начальник М. КОЗИЦЬКИЙ