У Франковому краю відтепер зможуть проходити наукову практику студенти Волинського національного університету
Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» та Волинський національний університет імені Лесі Українки підписали договір про співпрацю.
Днями в середовищі музеєзнавства та освіти відбулася знакова подія – директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак та ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось підписали договір про співпрацю.
Представники музею та університету планують втілювти спільні проєкти у дослідженні та популяризації історії та археології, музейництва та охорони об’єктів культурної спадщини.
Як наголосив директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, саме тандем Івана Франка та Лесі Українки (ім’я, якої носить університет) в кінці ХІХ на початку ХХ століття став поштовхом для становлення українства в цілому, як на землях Галичини, так і Волині. Заповідник готовий прийняти студентів для наукових практик, для цього є всі відповідні умови. Можливі історичні, археологічні та філологічні експедиції Франковим краєм, які здійснюватимуть студенти ВУЗу – це стане новою практикою у вивченні наших геніїв – Лесі Українки та Івана Франка. Також Богдан Лазорак запросив Анатолія Цьося та делегацію ВНУ ім. Лесі Українки взяти участь в ІІІ-му Міжнародному з’їзді архівістів та хранителів музеїв, яка відбудеться 27-28 травня в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі».
Метою підписання є реалізація проєктів у сфері організації освітньо-виховної та педагогічної діяльності, спрямованої на пошук, підтримку та сприяння розвитку обдарованої молоді, профорієнтації.
Відтепер заклади матимуть більше можливостей для організації та проведення спільних науково-практичних конференцій, виставок, методичних семінарів, робочих зустрічей щодо удосконалення навчальних планів; проведення науково-дослідницької роботи з історії та археології, музеєзнавства та пам’яткознавства, в галузі інформаційної справи; створення спільних наукових, інформаційних, педагогічних та методичних продуктів, видавнича діяльність тощо.
В обговоренні подальших напрямів співпраці, проходження практик також взяли участь проректор з навчальної роботи та рекрутації, кандидат філологічних наук, професор Юрій Громик, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації, кандидат філологічних наук, доцент Наталія Благовірна, завідуюча кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Світлана Гаврилюк, заступник декана з наукової роботи та міжнародної співпраці факультету історії, політології та національної безпеки доктор історичних наук, доцент Олег Разиграєв, доцент кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності, кандидат історичних наук, доцент, фахівець з етнічної історії Волині, історії музейної справи Валентина Надольська та делегація ДІКЗ «Нагуєвичі» у складі: старший науковий співробітник музею Марія Добрянська, науковий співробітник музею Любов Плюйко та заступник головного бухгалтера музею Галина Щепанкевич.
Читайте також: На фалеристичній виставці «Пам'ять, закарбована в металі» представили пам’ятні значки із фондів державного заповідника «Нагуєвичі»