У Львівському обласному кардіологічному центрі від початку року виконали 12 операцій на клапанах серця з мінімальним хірургічним втручанням

Кардіохірургія
В Центрі кажуть, що більшість кардіохірургічних операцій тепер можна зробити через невеликий розріз між ребрами.
На даний час мінімальноінвазивна кардіохірургія стає більш доступною для пацієнта. Це видається неймовірним на перший погляд, але більшість кардіохірургічних операцій тепер можна зробити через невеликий розріз між ребрами.
Такий підхід дозволяє пацієнтам швидко одужати, не обмежує рухову активність після операції, дає можливість значно скоротити реабілітаційний період. Це надважливо для літніх пацієнтів, які «накопичили» багато супутніх хвороб.
За словами директора Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру, від початку 2024 року у тут вже виконали 12 операцій на клапанах серця з міжреберних розрізів довжиною 5-6 см.
«В нашій лікарні намагаються широко використовувати цей метод при операціях на серцевих клапанах, аортокар-коронарному шунтуванні та патології аорти.
Двом пацієнтам імплантували безшовні протези клапанів швидкого розгортання, які дають можливість імплантувати новий клапан за 10-15 хвилин та уникнути накладання десятків швів. Застосування таких протезів є великою рідкістю в Україні. Це зменшує час операції та ризики після хірургічного втручання, що в свою чергу сприяє швидшому відновленню та поверненню до нормального життя.
Такий підхід вкрай важливий як для літніх людей, які страждають від кількох захворювань одночасно, так і для молодих пацієнтів, яким важлива естетика та відсутність рубців», – зазначив директор Центру Степан Павлик.
Читайте також: У дев’яти закладах охорони здоров’я області створили «Палати героїв»