У дев’яти закладах охорони здоров’я області створили «Палати героїв»
На Львівщині обговорили організацію реабілітації, а також надання медичної допомоги пацієнтам з інфарктом та мозковим інсультом.
Сьогодні, 29 березня, в департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА відбулася робоча нарада за участю заступниці начальника Львівської ОВА Христини Замули для голів територіальних громад та керівників закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу пацієнтам з гострим коронарним синдромом з елевацією сегменту ST та гострим мозковим інсультом.
«Живемо в непростий час і сьогодні як ніколи важливим є питання стану здоров’я кожного українця. Тому нам треба, щоб кожен медик, управлінець на своєму місці добре робив свою роботу. Тож я рада, що сьогодні присутні керівники кластерних лікарень, а також представники територіальних громад.
Поговоримо про розвиток системи реабілітаційної і післяребілітаційної допомоги у кластерних лікарнях та надання медичної допомоги пацієнтам з інфарктом та мозковим інсультом, а також про можливості щодо покращення якості надання цих медичних послуг», – наголосила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.
Так, директорка департаменту охорони здоров’я Наталія Літвінська, зосередила увагу на мережі ЗОЗ, до яких транспортують пацієнтів з ГМІ, наявності клінічних маршрутів пацієнта, підставах для госпіталізації, переведення хворих, забезпечення медичними препаратами та реабілітацію після інсульту.
«В області функціонують 10 лікарень, які уклали договори з НСЗУ щодо надання медичної допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом. Загальна кількість пролікованих хворих з ГМІ за 2023 рік становить 7525 осіб, з них 6413 – випадки ішемічного інсульту та 1112 – геморагічного. Реабілітацію пройшли 4836 осіб, з них 356 – амбулаторно та 4480 – отримали медичну допомогу стаціонарно. Така допомога доступна у 100% ЗОЗ, внесених у законтрактовану з НЗСУ мережу. Надання допомоги стало кращим, проте необхідно ретельніше ставитись до кожного випадку», – наголосила Наталія Літвінська.
Наголосила на важливості розвитку системи реабілітаційної та післяреабілітаційної допомоги, особливо у теперішній час. Така мережа ділиться за групами послуг, зокрема, на медичну реабілітацію немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя надають 15 закладів охорони здоров’я, реабілітаційну допомогу дорослим і дітям у стаціонарних умовах - 19 та у амбулаторних умовах - 37.
Нагадаємо: У Новояворівській лікарні запрацювало реабілітаційне відділення
Відтепер особливу увагу у відділеннях реабілітації приділятимуть одномісним палатам для пацієнтів з пригніченим станом свідомості, тобто «Палата героя». Такі палати вже створили у 9-ти закладах охорони здоров’я області.
Обов’язковими умовами є наявність такого обладнання:
- багатофункціональне ліжко;
- крісло колісне;
- апарат ШВЛ;
- монітор пацієнта;
- туалет разом з душовою кабіною;
- наявність кондиціонера;
- розсувне крісло для відпочинку родичів.
«Сьогодні говоримо про доступність медичної послуги, тобто про доступність реабілітації, психіатрії, стоматології, які мають бути максимально наближені до місць проживання наших захисників та захисниць. Навчіться розставляти пріоритети. Не будьте байдужими та забезпечуйте належні умови перебування хворих у своїх відділеннях», – підсумувала Наталія Літвінська.
Також на нараді провели самоаналіз по летальності з геморагічного інсульту серед закладів охорони здоров’я області, що підписали контракт з НСЗУ за пакетом «Інсульти». Його детально розібрала експерт департаменту охорони здоров’я з неврології Тетяна Негрич.
Про результати перевірки закладів охорони здоров’я, визначених для надання медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів з гострим коронарним синдромом з елевацією сегменту ST розповів експерт департаменту охорони здоров’я з кардіології Дмитро Беш. Експерт надав рекомендації щодо ефективності організації роботи у закладах охорони здоров’я.
Нагадуємо, за інформацією Національної служби здоров’я України, в умовах війни, постійного стресу й напруження ризики розвитку серцево-судинних захворювань вищі, ніж будь-коли. Програма медичних гарантій, яку адмініструє Національна служба здоров’я України, повністю покриває вартість профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.
Читайте також: Лікарі Львівського кардіологічного центру розпочали цикл виїзних лекцій