Понад 3500 осіб на Львівщині скористались послугами координаційних центрів впродовж березня
Офіси координаційного центру при Львівській ОВА працюють у кожному районі Львівщини.
Упродовж березня 3537 осіб скористались послугами координаційних центрів. З ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник центрів – Галина Бордун.
Так, за юридичними консультаціями сюди звернулось 267 осіб, за психологічними консультаціями – 918. За гуманітарною підтримкою звернулись 1842 особи, психосоціальний супровід отримали 519 осіб.
Основні звернення у координаційні центри надходять від:
- ВПО із зони бойових дій, родичів військовослужбовців; людей літнього віку, людей з інвалідністю – 40%;
- жінок з дітьми, людей з інвалідністю – 30%;
- військових та їх сімей, що проживають у громадах – 15%;
- дітей та підлітків у потребі психосоціального супроводу та психологічної консультації – 15%.
«Впродовж тижня 25-29 березня у координаційних центрах надали 473 послуги. Актуальними тут залишаються послуги гуманітарної підтримки людей старшого віку, програми комплексного психосоціального супроводу людей які проживають у МТП, юридичні консультації як керівників прихистків, так і людей які проживають у МТП, психологічні консультації та підтримка просторів, що сприяють психологічній стійкості», – наголосила керівниця центрів Галина Бордун.
Психосоціальні послуги у громадах надають психологи координаційних центрів, що працюють за підтримки БФ «Міжнародний Медичний Корпус», психологи БФ «Регіон Карпат» NEEKA за підтримки «Unicef», психологи від БФ «Людина в біді», БО «Мальтійська служба допомоги України».
Що стосується допомоги родинам військових, у Яворівському районі відбувались щотижневі індивідуальні зустрічі з родинами військових, рекреаційна поїздка у Страдчі, забезпечення продуктовими наборами родин військових за підтримки БФ «Друзі святого Егідія».
Основними запитами, з яким звертаються до юристів координаційних центрів, – роз'яснення питань допомоги та поселення ВПО. Юридичний супровід у громадах забезпечили: БФ Право на захист, БФ Норвезька рада у справах біженців в Україні, БФ Данська рада у справах біженців / DRC.
Гуманітарну допомогу надавали: Самбірська районна організація Товариства Червоного Хреста України, Благодійний Фонд «Карітас Львів УГКЦ», БФ «Друзі святого Егідія», БФ «Діагномед», БФ «Людина в біді» з програмою «Кошти на оренду житла», БФ «Данська Рада у справах біженців» з програмою фінансової підтримки ВПО.
На Львівщину евакуаційними потягами приїхало 955 ВПО, яких зустріли волонтери Медико-психологічної волонтерської спільноти, яка ініційована начальником Львівської ОВА з перших днів війни для допомоги та супроводу та діє в координації з Координаційними центрами підтримки цивільного населення Львівщини. Телефон адміністраторів спільноти +38 068 003 4014.
Заповнити анкету для отримання допомоги в офісах Координаційного центру, стати партнером або отримати більше інформації – за посиланням.