«Громади України в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення»: у Львівській ОВА відбулась зустріч із журналістами українських видань з різних регіонів України
Медійники з 10 областей приїхали, аби ознайомитись як регіон виконує місію найбільшого гуманітарного хабу країни.
Сьогодні, 28 березня, у Львівській ОВА відбулась зустріч із журналістами українських видань в рамках проведення престуру «Громади України в умовах воєнного стану. Виклики та досягнення».
Участь у заході взяли медійники із Донецької, Херсонської, Дніпропетровської, Волинської, Львівської, Житомирської, Київської, Харківської, Одеської та Сумської областей.
Під час зустрічі обговорили три блоки питань, а саме:
- Львівщина і переселенці;
- Релокація бізнесу;
- Транзитні коридори із західними країнами.
У першому блоці обговорили ситуацію з ВПО за період війни:
Львівська область – одна з 5 областей, яка з початку військових дій прийняла найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. За весь час Львівщина прихистила 365 тис. людей.
«У перші дні повномасштабного вторгнення на Львівщину щодня прибувало понад 120 тисяч осіб, з яких переважна більшість зупинялися тут на короткотривалий час перед перетином кордону, а від 5 до 12 тисяч евакуйованих осіб в день залишалися на території області на довгий термін.
Сьогодні понад 9 тисяч покращених місць для тимчасового проживання ВПО створили в області за підтримки донорів, громад та обласного бюджету», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.
У другому блоці висвітлили питання релокації бізнесу:
Загалом кількість заявок, які отримала Львівська ОВА на релокацію підприємств – 965.
«У Львівський район релокувалось найбільше підприємств. Найчастіше переїжджають підприємства з Київської, Харківської, Донецької та Дніпропетровської областей. Кількість робочих місць, що перевезли зі собою та створили тут релоковані підприємства на сьогоднішній день становить понад 5000», – наголосив Олександр Кулепін.
У третьому блоці ознайомились із транзитними коридорам зі західними країнами:
Як зазначив Олександр Кулепін, станом на сьогодні, на території Львівської області функціонують 7 пунктів пропуску для автомобільного сполучення, три з яких належать до компетенції Держмитслужби України та 3 пункти пропуску для залізничного сполучення.
«Також відновлено колію європейського зразка на ділянці «Держкордон – Старжава Хирів – Нижанковичі – Державний кордон». Загальна вартість виконаних робіт становить понад 500 млн. грн. Дана ділянка залізничної колії готова до експлуатації як пасажирським, так і вантажним залізничним сполученням», – додав він.
Нагадаємо, Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» запрацює у найближчі пів року
Організатори престуру: Харківський та Львівський прес-клуби за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Довідково:
В межах ініціативи «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) від початку повномасштабного вторгнення відбулось 12 престурів як до деокупованих територій Житомирщини, Сумщини, Чернігівщини, так і в тилові області – Івано-Франківську, Хмельницьку, Чернівецьку та інші. За підсумками престурів вийшло понад 350 публікацій у різних медіа.
Читайте також: У медіапросторі Львівщини зареєстровані більше 120 суб’єктів у сфері медіа