Сім’ї загиблих героїв зі Львівщини відвідали історико-культурні заповідники «Тустань» та «Нагуєвичі»
Дозвілля організували департамент з питань культури, національностей та релігій спільно з отцем Миколою Кавчаком.
Як розповіли у департаменті з питань культури, національностей та релігій, сім’ї загиблих героїв російсько-української війни мали гарну можливість активно і по-мистецьки провести вихідні. Ініціатором дозвілля став отець Микола Кавчак – настоятель церкви св. апп. Петра і Павла.
«Тішимось, що на Львівщині є багато цікавих та гарних місць для дозвілля дітей та дорослих, де можна не лише відпочити, а й насолодитись мистецтвом, різнобарв’ям природи, помилуватись краєвидами та просто побути наодинці. Раді, що можемо долучитись до цієї хорошої справи! Це був перший такий вікенд, а далі буде», – зауважила заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор.
Відвідали місце надзвичайної краси і сили – фортецю Тустань, звідкіля відкривається неймовірний вид на гори та лісові масиви. Там побачили величні скелі, на схилах яких колись розміщувалась неприступна фортеця ІХ – ХІІІ сторіччя. Пам’ятка оборонної архітектури розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань». Тустань була волосним центром та митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича до Закарпаття та Західної Європи. Оглянули рештки штучного муру, склепіння, вирубані заглибини, печери, сходи, підскельні коридори, криничку. Також відвідали музей «Фортеця Тустань», де мали цікаву екскурсію, почули про героїчну боротьбу нашого народу з монголо-татарами.
Наступною зупинкою стала батьківська садиба Івана Франка у Нагуєвичах, де народився український геній. Учасники мали нагоду відвідати художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка» – це лісова алея з дерев’яними скульптурами, де екскурсоводи музею зуміли перенести гостей у Галичину ХІХ-ХХ ст., та поділилися емоційними розповідями про життя та творчість поета. Окрім того, сім’ї взяли участь у майстер-класі виготовлення фігурок з сіна.
Читайте також: Для дітей військовослужбовців у Львові відкрили «Простір Сміливих»