To the page beginning
Перейти до основного вмісту
CC logo

Львівська обласна військова адміністрація

Ukrainian trident Diia
Головна
Новини

«Тут був мій дім» – у Львові вперше покажуть першу виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни проєкту «360war.in.ua»

Управління туризму та курортів
15 березня 2024, 10:21
Тут Був Мій Дім

Тут Був Мій Дім

Відкриття відбудеться у вівторок, 19 березня у Пороховій вежі. Вхід вільний.

Колись наповнені життям, а тепер пусті вулиці, зруйновані міста, знищені квартири, покинуті села — команда імерсивного виставкового проєкту «Тут був мій дім» демонструє наслідки російського вторгнення в Україну в форматі VR та панорамної фотографії «на 360 градусів». 

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію, як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії.  Вже зараз на сайті 360war.in.ua можна подивитись найбільшу в країні колекцію такого формату фотографій — більше 1620 світлин з майже 250 локацій у 39 населених пунктах Київщини, Харківщини, Миколаївщини, Херсонщини та інших регіонів. Серед них — унікальні панорамні зображення зовні й всередині найбільшого в світі літака АН-225 «Мрія».

Виставка «Тут був мій дім» у львівському Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» триватиме з 19 березня до 17 квітня. 

До початку повномасштабного російського вторгнення фотограф Дмитро Малишев знімав Україну для сервісів Google Street View та «Virtual Ukraine». В березні 2024 року, коли хвилі російського наступу діставали до Києва, Дмитра запросив до проєкту його автор та керівник Тарас Волянюк, який зрозумів, що треба фіксувати жахіття, котрі приніс з собою ворог.

Тарас взяв на себе за керування проєктом і його представлення й оформлення. Дмитро почав створювати фотоконтент. Під час звільнення Київщини вони працювали у Гостомелі, Ірпені, Бучі, Бородянці. Потім були Чернігівщина, Харківщина, Херсонщина, Миколаївщина, Донеччина. Зафіксовані наслідки ракетних обстрілів в Умані та Львові.

Ізюм_вул. Харківська_фото Дмитра Малишева

«Зранку їду на зйомки, ввечері повертаюся додому. Мене переслідував запах горілого, розлитого мастила і пального. Перед очима — згорілі авто та будинки, особисті речі, іграшки, коляски. Мені 46 років, я й до того постійно співпрацював зі Збройними Силами, допомагав зі зйомками військовому телебаченню України. Я думав, що я морально готовий побачити справжню війну, але приїжджаючи додому я не роздягаючись сидів в коридорі, мене нудило від побаченого», — пригадує Дмитро Малишев.

Київ. вул. Чорнобильська_фото Дмитра Малишева

Проєкт «360war.in.ua», на основі якого сформована виставка «Тут був мій дім», — це перший та найбільший в Україні проєкт цифрової фіксації наслідків російської агресії у форматі панорамної фотографії та віртуальної реальності. Тарас та Дмитро планують ще створення панорамних відео.

«Це — не блокбастер, не екшн, не репортаж з місця подій. Це фотографії, які треба розглядати через нескінченність деталей. Тому так важливий текстовий супровід фото, який зробила наша головна редакторка Ірина Клачек — він має бути беземоційний, фактологічний, а це дуже складно зробити, коли бачиш ці фото», — каже Тарас Волянюк. 

Тарас Волянюк_автор та керівник 360war-in-ua

Панорамна фотографія принципово відрізняється від репортажної чи документальної, попереджають організатори. Формат передбачає, що автор не може ані підсилити щось, ані приховати.

Первинною ідеєю команди було використовувати панорами в дипломатії, показувати їх іноземцям, впливати на допомогу Україні. Зараз вони хочуть показати це й українцям, в тому числі за кордоном, адже саме так виглядає їхня Батьківщина. 

Вперше продемонструвати проєкт наочно вирішили у «Пороховій ВЕЖІ». Директорка центру та кураторка виставки Ангеліна Єфименко, говорить, що демонстрація фотографій, які створені у форматі «360» — унікальний виклик. Тому експозиція буде організована дуже незвично.

Ангеліна Єфименко_кураторка виставки

Біля світлин - QR-коди, за якими можна побачити цифрову панораму на сайті, та можливість роздивитися фото у VR-окулярах. Окрім цього, на глядачів чекають три дуже різних поверхи експозиції, на кожному з яких буде окремий етап:

  1. Перший нагадує загальну хронологію вторгнення, його глобальні наслідки — втрату домівок, еміграцію, вплив на світ.
  2. Другий розповідає про руйнацію життя — важливих для кожної людини місць: улюблені парки, дитячі садочки, школи, будинки культури, суспільні простори. 
  3. Третій розповідає, мабуть, найемоційнішу історію — втраченого будинку, квартири, житла. Панорами, зроблені з середини знищених осель, занурюють глядача в цей трагічний для вже мільйонів українців досвід.

«Імерсивність проєкту полягає в тому, що з кожним елементом виставки ви можете взаємодіяти, навіть із фотосвітлинами, які є фрагментами панорам. Це у всіх сенсах шлях для глядача. Ми заздалегідь кажемо, що це може бути емоційно складно. Але це наша мета — викликати емоцію, дозволити прожити і збагнути, те, що відбувається понад 740 днів в Україні», — попереджає кураторка виставки Ангеліна Єфименко. 

Організатори:
- проєкт https://360war.in.ua/uk,  центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» за сприяння управління туризму та курортів Львівської ОВА.

Відкриття виставки відбудеться 19 березня. Початок о 17:00, вхід вільний. Експонуватимуть роботи до 17 квітня у Пороховій вежі з вівторка по неділю (12:00 - 20:00). 

В день відкриття вхід безкоштовний, в інші дні — за внесок від 200 грн на подальший розвиток проєкту.  

Контакти для ЗМІ: 

Тетяна Ландесман, +380 063 22 22 583, https://t.me/Taniland

Денис Куклін, +380 95 306 56 03, https://t.me/dkuklean

Поділитись

Facebook Telegram

Новина за темою

23/02/2025
Над могилами Героїв на Личакові в небо здійняли «Промені пам’яті»
19/03/2024
На Львівщині відкрили першу в Україні виставку панорамних фото війни «Тут був мій дім»
19/03/2024
Сім’ї загиблих героїв зі Львівщини відвідали історико-культурні заповідники «Тустань» та «Нагуєвичі»

Поділитись

Facebook Telegram
Теги
російсько-українська війна
виставка
Порохова вежа

Останні новини

Усі новиниArrow Image
У першому півріччі Львівщина поповнила держбюджет податками на 76,6 млрд гривень
18/07/2025
У першому півріччі Львівщина поповнила держбюджет податками на 76,6 млрд гривень
18/07/2025
На Львівщині підбили підсумки занять з національного спротиву: курс удосконалюють відповідно до викликів часу
18/07/2025
У Львівській ОВА відбулася чергова зустріч із родинами військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні
18/07/2025
У Яворівському районі планують експонувати спадщину художника Богдана-Бориса Сойки
18/07/2025
Зустріч заради природи: нарада про виклики та перспективи розвитку регіональних ландшафтних парків
18/07/2025
Львів'янка Анна Максименко – віцечемпіонка Всесвітньої Універсіади 2025
18/07/2025
За підтримки Львівської ОВА та програми «єРобота» ветеран відкрив цех із пошиття дитячого одягу (відео)

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

Footer logo

Львівська обласна військова адміністрація

Офіційний вебсайт

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Адреса:
79000, Львів,
вулиця Володимира Винниченка, 18

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

299-91-44

Телефон
Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

16-84

Гаряча лінія

zvern@loda.gov.ua

Електронна пошта

Мапа сайту

Слідкуй за нами:
Youtube Facebook Telegram

Мапа сайту

CC logo

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту
thedigital@loda.gov.ua
Розроблено в SoftServe created
За підтримки Sombra supported