На Львівщині охочі можуть долучитися до Робочої групи Міндовкілля для напрацювання законопроєкту: у чому суть
Міндовкілля почало розробку законопроєкту «Про батареї та акумулятори». Це важливий етап реформи.
Команда міністерства спільно з експертами проєкту APENA2 проаналізували ключові акти законодавства ЄС і підготували концепцію правового регулювання, яка буде закладена в основу законопроєкту.
Розроблена концепція передбачає:
- встановлення системи розширеної відповідальності виробника, за якої той, хто виготовив товар або випустив його на ринок, нестиме відповідальність за весь життєвий цикл виробу.
- можливість запровадження депозитної системи для споживачів – механізму, що успішно діє у ЄС. Це коли у вартість товару закладають суму депозиту, яка відшкодовується споживачу після використання товару та повернення його виробнику вже як відходу. Такий інструмент дозволяє ефективніше збирати відходи для подальшого їх рециклювання.
Читайте також: Підприємства Львівщини сплатили до бюджету країни понад 30 мільйонів екологічного податку
«Забруднення навколишнього середовища від відходів батарей та акумуляторів має серйозні наслідки, які можуть загрожувати як здоров'ю людей, так і екосистемам. Наші зусилля повинні бути направлені не лише на виконання вимог євроінтеграції, а й на активну боротьбу за покращення стану довкілля. Принцип «забруднювач платить» вже давно працює в європейських країнах, екоспільнота багато років ініціює впровадження розширеної відповідальності виробника в Україні. Впровадження ЗУ «Про батареї та акумулятори» дасть поштовх до зменшення обсягів накопичення необроблених відходів», - зауважила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик
Учасники ринку можуть надіслати кандидатури для участі у Робочій групі на електронну пошту bannikova@mepr.gov.ua