У Львівській національній філармонії відбувся поетичний вечір з нагоди дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко
19 березня одна з найвідоміших поетес сучасності відзначатиме свій 94-й день народження.
Вчора, 17 березня, у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика з нагоди 94-го Дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко відбувся поетичний вечір при свічках. Захід відбувся за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.
Епіграфом поетичного вечора стали рядки, авторкою яких є сама поетеса: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».
Музичний супровід забезпечив Академічний інструментальний ансамбль «ВИСОКИЙ ЗАМОК». Ведуча концерту – Ольга Гошовська. Учасниками вечора стали відомі українські письменники, поети, музиканти та громадські діячі: Олексій Суханов, Ольга Богомолець, Зиновій Суходуб, Святослав Максимчук, Степан Глова, Ілона Верхівська-Ельтек, Олег Батов, Олександра Люта, Юлія Барва, Віра Марокішка, Дар’я Лісіч.
Як зазначають у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА, ці концерти стали ще однією подією із масштабного циклу «тихих» проєктів – подій без яскравих світлових чи шумових ефектів, наповнених музикою, яка дозволила у наш складний час «перезавантажитись», знайти час для себе та хоч трішки перемкнутися. Започаткувала цю серію концертна агенція Zahid Concert Agency.
Ліна Костенко – це видатна і знана кожному українцю, поетеса і письменниця, яка здобула всесвітнє визнання завдяки своїй глибокій поезії та літературній діяльності. Це одна з найважливіших фігур сучасної української літератури, бо Костенко справді значно вплинула на розвиток України, як культурний, так і громадський. 19 березня видатна українка та одна з найвідоміших поетес сучасності відзначатиме свій 94-й день народження.
Ліна Василівна – поет, публіцист, громадський діяч. А в першу чергу – жінка, яка одного разу написала: «Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться, – у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці», – і лишилася на все життя вірною цим словам.
Поезія української поетеси відзначається надзвичайною глибиною та гармонією. Лірика Ліни Костенко закарбувала у собі найсокровенніші почуття і переживання та стала символом нашої національної боротьби.
Читайте також: На Львівщині презентували книгу «Бахмут: хроніки незламної фортеці»