Львівщина на Open Data Day 2024: просування прозорості та інновацій
Open Data Day — щорічна подія, на якій презентують візію розвитку відкритих даних в Україні.
Львівщина вкотре підтвердила свою роль, як одного з лідерів у розвитку сфери відкритих даних, отримавши запрошення презентувати свій досвід на щорічній події Open Data Day.
Open Data Day – об'єднує представників влади, бізнесу, громадськості та ЗМІ для обговорення ролі та цінності відкритих даних у розвитку демократії та цифрового суспільства. Захід був організований Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» із партнерством Фонду Східна Європа.
На Open Data Day Львівщина поділилась своїми здобутками та кращими практиками у сфері відкритих даних. Під час заходу зосередили увагу на ключових напрямках:
Підвищення прозорості та підзвітності: Місцевий портал відкритих даних Львівщини (data.loda.gov.ua) є домівкою для 154 наборів даних, що включають інформацію, згідно вимог законодавства, та даних, які оприлюднені на основі проактивної позиції обласної адміністрації.
Портал місцевої статистики (stat.loda.gov.ua) та Аналітичний портал Львівщини (apl.loda.gov.ua) забезпечують доступність та візуалізацію соціально-економічних показників, що є критично важливими для прийняття рішень у бізнесі та громадському секторі.
Розширення доступу до даних: В управлінні з питань цифрового розвитку Львівської ОВА провели інформаційний аудит, який виявив потребу у додаткових наборах даних та вдосконаленні системи роботи з існуючими даними. Адіміністрацією вже реалізовано частину рекомендацій, які включають оприлюднення 37 нових наборів даних.
Масштабування відкритих даних: Львівська ОВА планує приєднати 71 громаду до Міжнародної хартії відкритих даних та їх реєстрацію на порталах відкритих даних, заохочуючи долучення нових громад та масштабування процесу. Додатково, запланувано оприлюднення понад 5 тис нових наборів даних від громад та включення 150 нових показників на Порталі місцевої статистики. У напрямку підвищення прозорості та підзвітності, Львівщина спрямовує зусилля на залучення комунальних підприємств до порталу статистики. Це створить додаткові можливості для громадян відстежувати та аналізувати інформацію про діяльність різних організацій та підприємств.
Унікальний кейс: Львівщина не лише публікує дані, а й активно формує регіональну політику у цій сфері, створює екосистему відкритих даних, яка дає можливість для розвитку нових ініціатив та проєктів.
«Нам було надзвичайно приємно отримати запрошення на Open Data Day, адже це визнання наших здобутків у сфері відкритих даних. Львівщина дійсно відіграє провідну роль серед регіонів у розвитку open data в Україні. Особливістю нашого кейсу є те, що ми не обмежуємось роботою як один з розпорядників даних, ми активно формуємо регіональну політику у цій сфері. Це сприяє створенню екосистеми відкритих даних, яка дає можливість для розвитку нових ініціатив та проєктів», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Максим Столярчук.
Як зазначив Віце прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Україна – одна з лідерів за темпами розвитку відкритих даних:
«Україна – єдина країна у світі, яка розвиває відкриті дані в умовах війни. За останні роки ми увійшли в трійку європейських лідерів за розвитком сфери. Для Міністерства цифрової трансформації України робота над цим напрямом є пріоритетом. Відкриті дані допомагають стежити за процесом відбудови, надаючи громадянам доступ до інформації про фінансування, етапи та управління проєктами відновлення. Це забезпечує відкритість та прозорість у процесі відновлення країни після війни. Водночас відкриті дані допомагають створити найефективніші стратегії, враховуючи реальні потреби та побажання населення».
На Open Data Day 2024 Міністерство цифрової трансформації не обмежилось лише підтримкою поточних темпів розвитку сфери відкритих даних, а виступило з інноваційною стратегією, яка спрямована на досягнення ще кращих результатів у цій галузі. Розроблена стратегія відображає глибоке розуміння потреб та викликів сучасного світу та впевнено крокує в майбутнє, піднімаючи планку якості та ефективності управління даними на національному рівні.
Серед основних завдань стратегії:
- затвердити національну стратегію розвитку сфери відкритих даних;
- внести зміни в законодавство про стандартизацію даних, затвердити набори даних високої цінності;
- адаптувати українське законодавство до європейського;
- в координації із силовим блоком та Офісом омбудсмена знайти оптимальні рішення оприлюднення даних;
- відновити доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, податкової звітності;
- відкрити Реєстр пошкодженого та знищеного майна;
- створити екосистему освіти у сфері відкритих даних;
- оновити архітектуру та функціонал національного порталу відкритих даних.
Львівщина прагне зробити дані максимально доступними та корисними для всіх, щоб будувати прозоре, підзвільне та інноваційне суспільство. Тож кожен охочий може долучитись до розвитку сфери відкритих даних можна за посиланням: На Львівщині запустили Місцевий портал відкритих даних та Портал місцевої статистики: яку інформацію там можна знайти (ВІДЕО)
Читайте також: Львівська обласна військова адміністрація розпочала інформаційний аудит апарату та структурних підрозділів