Львівські прикордонники розповіли про новий порядок перебування громадян в прикордонній смузі
Про зміни повідомили представники 7-го прикордонного Карпатського загону під час брифінгу у Львівській ОВА.
Сьогодні, 6 березня, під час брифінгу у медіацентрі при Львівській ОВА представники 7-го прикордонного Карпатського загону розповіли про зміни, які внесли до Постанови КМУ №1147 «Про прикордонний режим». Також ознайомили з порядком забезпечення режиму в прикордонній смузі та прикордонному районі.
«Згідно зі змінами до Закону України «Про державний кордон», забезпечення спеціального прикордонного режиму містить заборону в’їзду, перебування, проведення робіт в смузі місцевості 30-50 метрів від лінії державного кордону. Цю земельну ділянку визначили виключно для перебування військовослужбовців та здійснення її охорони. Зміни до Постанови КМУ №1147 «Про прикордонний режим», також передбачають отримання дозволу на в’їзд, перебування, проживання та проведення робіт в межах прикордонної смуги. Цей дозвіл у Львівській області надає 7 прикордонний Карпатський загін», – розповів заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонної служби, підполковник Сергій Курило.
Щоб оформити заяву на отримання необхідних послуг, громадянам України необхідно подати перелік документів:
- документ, що зазначає особу, дату народження та підтверджує громадянство;
- вид на отримання дозволу;
- строк дії вказаного дозволу;
- мета проведення та правові підстави.
Як зауважили, зміни не стосуються порядку перебування осіб у контрольованих прикордонних районах. У Червоноградському, Яворівському, Самбірському, Львівському районах громадяни перебувають з наявністю документів, що посвідчують особу.
«Надіслати заяви до 7 прикордонного загону необхідно за 10 робочих днів до отримання дозволу на перебування, проживання та проведення робіт. З метою впровадження змін Закону України «Про державний кордон» постановою КМУ №1147 від 29 січня 2024 року наказом МВС, видали наказ №49. Ним затвердили рішення на отримання вказаних дозволів. Цей наказ вступає в силу з моменту його опублікування – орієнтовний час – кінець березня. Прошу врахувати цю інформацію, як місцевим мешканцям, так і керівникам установ, організацій, підприємств будь-якої форми власності, які плануютьперебувати, чи здійснювати роботи в межах прикордонної смуги Львівської області», – зауважив Сергій Курило.
Також начальник групи комплектування, полковник Андрій Лущик розповів про порядок призову на службу за контрактом та по мобілізації, добір до прикордонних загонів бригадного типу та ознайомив з вакансіями для кандидатів.
«7 прикордонний Карпатський загін здійснює набір на військову службу. Працюємо за системою рекрутингу, а також забезпечуємо прийняття на держслужбу за призовом під час мобілізації. Пріоритетним є комплектування прикордонних загонів бригадного типу – 1, 3 та 11 прикордонний загони, а також 15 мобільний прикордонний загін «Сталевий кордон». На ці військові частини нам потрібні вмотивовані, готові до виконання бойових завдань, громадяни України», – розповів Андрій Лущик.
Для громадян, які ще не мають відповідного досвіду, пропонують долучитися до комплектування в 7 прикордонному загоні.
Доступні такі посади:
- молодший інспектор прикордонної служби;
- інспектор прикордонної служби-водій;
- зв’язківець;
- спеціаліст медичного профілю.
Як зазначив Андрій Лущик, для молоді та випускників в державній прикордонній службі продовжується вступна кампанія 2024 року. Абітурієнтів запрошують до вступу у вищий військовий навчальний заклад – Національну академію державної прикордонної служби.
«Запрошуємо усіх охочих приєднатись до команди професіоналів, аби разом захищати державний кордон України»,– зазначив Андрій Лущик.
З питань прийому на військову службу за контрактом або для з’ясування додаткової інформації з питань проходження військової служби ви можете звернутись: м. Львів, вул. Личаківська 74.
Читайте також: Перетин кордону України у Львівській області: які документи слід подати чоловікам-водіям, щоб оформити дозвіл