Медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру допомогли дитині, яка проковтнула магніти
Лікарі наполягають в такому випадку невідкладно звертатись за медичною допомогою.
Лікар-ендоскопіст Олег Кочеркевич переконаний, що дитині певним чином пощастило: магніти були склеєні між собою й одним конгломератом впали у шлунок.
«Магніти були великого діаметру. Під їхньою вагою шлунок опустився до рівня тазових кісток. Тому спочатку візуально вони локалізувались у кишківнику. Проте ми провели пацієнтці додаткове рентгендослідження у лежачому положенні, і зрозуміли, що сторонні тіла ще у шлунку, тож можна видалити їх ендоскопічно», – додав фахівець.
Подібні маніпуляції не є чимось незвичайним, каже Олег Кочеркевич. До медиків часто звертаються для видалення стороннього тіла із шлунково-кишкового тракту. Трапляються випадки, коли стороннє тіло виявляють у дихальних шляхах. Така локалізація може загрожувати життю та мати більше ускладнень.
«Дівчинка сама розповіла мамі, що проковтнула магніти. Батьки звернулись у районну лікарню Миколаєва, що у Львівській області. Там дитині зробили рентгенографію, і скерували у наш Центр. Ми провели додаткові обстеження, щоб визначити точне розташування стороннього тіла, та дізнатись, чи не виникли ускладнення», – розповіла гастроенетрологиня лікарка семирічної пацієнтки Віта Волощук.
У Віти Волощук це – уже третій випадок заковтування сторонніх тіл у ШКТ від початку року. І другий, коли у шлунку дитини виявляли саме магніти. Медикиня звертає увагу батьків на те, що маленькі діти пізнають світ на дотик і смак. Тому сторонні тіла у ШКТ найчастіше виявляють у дітей віком від 6 місяців до 3 років.
Загалом, медики Центру рекомендують, що у разі підозри, що дитина щось проковтнула, не варто намагатись дістати самостійно, не старатись викликати блювоту, а невідкладно звернутись за медичною допомогою.
Прийом відбувається за попереднім записом.
Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:
Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.
(032) 270 22 07
(063) 189 70 50
(097) 150 70 53
За невідкладної потреби можна звертатися у приймальне відділення, яке працює цілодобово: (032)270 81 68.
Читайте також: Як дитині з рідкісним діагнозом жити повноцінно: у Львівській ОВА відбувся брифінг, присвячений орфанним захворюванням