У Австралії відкрили виставку на тему «Емігрант і його ламані дороги» від мистецького проєкту «Ми і Світ»
У експозиції взяли участь 18 художників.
Уперше за 33 роки у Сіднеї відкрили виставку українського мистецтва. Це твори, які привезли в Австралію зі Львова.
Майже 1,5 року БО «Благодійний фонд Козицького» вів перемовини з Послом України в Австралії Василем Мирошниченком і подія нарешті відбулася.
Виставку сучасного українського мистецтва відкрили у самому центрі Сіднея – у Billich Art Gallery, власник якої дотепер ніколи не експонував іншого мистецтва, крім свого.
У виставці на дуже щемку тему «Емігрант і його ламані дороги» взяли участь 18 художників. Більшість творів під час події продали. Кошти скерують на арттерапевтичний центр у Львівському Будинку Офіцерів.
«Дякую за цю чудову можливість познайомити австралійців зі сучасним українським мистецтвом. Це ще одна важлива нагода нагадати про самобутність та творчий потенціал народу у центрі Європи, який, через напад poсiйських oкупaнтів, зараз виборює своє майбутнє», – подякував Василеві Мирошниченку очільник Львівської області Максим Козицький.
Також керівник Львівської ОВА подякував власнику галереї, у якій відкрили виставку: «Дякую Чарльзу Білічу, австралійському хорвату, художнику-сюрреалісту і людині, якій небайдужа доля України. Велика честь, що ви дозволили експонувати ці витвори у своїй галереї».
Нагадаємо, за кошти, виручені під час благодійного аукціону «Два дива», що відбувся у грудні минулого, також у межах мистецького проєкту «Ми і світ», вдалося придбати апарат надання невідкладної допомоги передчасно народженим дітям для Львівського обласного клінічного перинатального центру.
Також у межах проєкту «Вій» Благодійний фонд Козицького передав на фронт понад 1000 бойових дронів.
З березня 2022 року Фонд провів 34 виставки сучасного українського мистецтва у 13 країнах світу.
Благодійна виставка відбувається за підтримки Львівської ОВА в межах мистецького проєкту «Ми і Світ», місія якого популяризувати українське мистецтво у світі.
Фото: Крістіна Тегза
Читайте також: У швейцарському Лугано вперше представили понад 100 творів українських митців