Очільник Львівщини взяв участь у конференції «Єдиний медичний простір для захисників України»
Під час події йшлося про взаєморозуміння та об’єднання зусиль медичних служб військових структур та цивільних закладів задля збереження здоров’я та життів воїнів.
Наші воїни та ветерани повинні мати рівний доступ до медичних послуг, в тому числі до реабілітації та психологічної допомоги. Байдуже, людина живе у великому місті чи в маленькому селі. Якщо ми досягнемо цього, тоді справді будемо вважати, що наша держава побудувала єдиний медичний простір для захисників України.
На цьому під час конференції «Єдиний медичний простір для захисників України» наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він також розповів, що Львівщина вже зробила, аби досягнути такої мети.
«Цього року для надання медичної допомоги нашим воїнам та їхнім сім’ям у Комплексній програмі підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області передбачили 32 мільйони 645 тисяч гривень. У цю суму входять: забезпечення ліками та засобами для реабілітації, медогляди та обстеження, відбір і зберігання біологічного матеріалу членів добровольчих формувань бригад.
У межах Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області наші воїни, ветерани та їхні близькі можуть отримати психологічну та психіатричну допомогу.
У трьох кластерних закладах охорони здоров’я Львівщини працюють реабілітаційні відділення: у Першому медичному об’єднанні Львова, у Стрийській міській об’єднаній лікарні та у Дрогобицькій міській лікарні №1.
Невдовзі такі відділення відкриють і у Центральній лікарні Червонограда, Буській центральній районній лікарні та у Новояворівській лікарні імені Юрія Липи. Наша мета – створити реабілітаційні відділення у всіх кластерних та надкластерних лікарнях Львівської області», - підкреслив Максим Козицький.
Він також додав, що загалом реабілітацію стаціонарно на Львівщині можна пройти у 19 закладах, які уклали відповідні договори з НСЗУ, амбулаторно – у 37.
Крім того, у нас функціонують два потужних центри з протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації – Superhumans Center і Unbroken.
У межах Концепції підтримки Захисників і Захисниць у Львівській області у Львівській ОВА напрацювали різні пропозиції для наших воїнів. Йдеться про допомогу зі започаткуванням бізнесу, навчання, юридичні послуги, спортивні, культурні можливості, а також медичні. Всю актуальну інформацію та контакти зібрали тут.
Під час заходу обговорили:
- Роль якісної реабілітації при поверненні військовослужбовця в стрій;
- Сучасні підходи до лікування травм;
- Взаємодію електронної медичної інформаційної системи ЗСУ та електронної системи охорони здоров’я.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підняв зокрема такі теми:
– якість надання медичної допомоги цивільним людям, які живуть у прифронтовій зоні;
– маршрутизація поранених воїнів задля максимального збереження їхнього здоров’я;
– евакуація поранених, в тому числі за кордон;
– військові кафедри при медуніверситетах.
Також йшлося про те, який вигляд повинна мати мобілізація медиків.
«Треба правильно побудувати механізм мобілізації медиків, щоб підкріпити на певних напрямках медичну допомогу. Бувають випадки, коли в лікарню евакуюють поранених, а єдиного на всю лікарню вузького спеціаліста, наприклад, хірурга, мобілізували. Це опорна лікарня, куди привозять евакуйованих з поля бою воїнів, а спеціалістів, які б могли надати кваліфіковану допомогу, тут уже немає. Таким чином система єдиного медичного простору не буде працювати», – зазначив Віктор Ляшко.
Участь у конференції взяли також представники Міністерства оборони, Командування медичних сил ЗСУ, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної прикордонної служби, органів виконавчої влади та неурядового сектору.
Читайте також: Ще 8 людей зі складними мінно-вибуховими травмами отримають лікування у Superhumans Center