Залученість сімей та освітнього середовища до турботи про здоров’я дітей та молоді: ключове з Форуму «Почуй лікаря»
У Львові відбувся Форум «Почуй лікаря».
Сьогодні, 23 лютого, у Львові відбувся Форум «Почуй лікаря».
Мета заходу – щоб кожен з учасників розумів, що кожен вже сьогодні може робити в межах стратегії обласної програми Львівщини громадського здоров’я, підвищити рівень громадського здоровʼя та запобігти розвитку найпоширеніших захворювань.
Проєкт, який ініціював начальник Львівської ОВА Максим Козицький, триває вже третій рік. Це просвітницький проєкт Львівської ОВА, у межах якого волонтери (лікарі, інтерни, студенти-медики) проводять для учнів у школах лекції про здоровий спосіб життя та профілактику захворювань. Наразі Львівська ОВА реалізує проєкт спільно з ГО «Птаха України».
«Цей захід відбувається з ініціативи Максима Козицького вже більше трьох років. Розпочали ми цю ініціативу з метою інформування, профілактики, залученості сімей та шкіл до турботи про здоров’я дітей. Важливо, що це саме те, що ми можемо робити своїми зусиллями та у співпраці з департаментом охорони здоров’я, департаментом освіти та науки Львівської ОВА, середовищем освітян та сміей», – наголосила модераторка і засновниця проєкту Галина Бордун.
Фокус на важливу інформацію для батьків, вчителів та учнів. Вона сприятиме збереженню та підтримці здоров'я, донесе якісну медичну інформацію простою мовою за принципом «рівний-рівному», а також розширить та забезпечить доступ до послуги з охорони психічного здоров’я для населення, яке зазнало впливу війни.
«Час такий, що ми повинні дбати про себе. Дуже багато хвороб виникає від того, що людина замовчує проблему, це розлади ментального здоров’я, психологічні травми, серцево-судинні захворювання. За час воєнних дій в Україні, ми стали сильнішими, але й збільшилася кількість тих, хто живе в стресі, потребує психологічної реабілітації та допомоги. Це справді варте уваги.
В садочках, школах, вузах підростає нове покоління, молодь, з якою треба працювати. Дякуємо співорганізаторам за цей Форум. Держава потребує людей, які готові допомагати, а для того, щоб ми могли бути корисними державі, ми повинні бути в змозі подбати насамперед один про одного. Ми точно переможемо, якщо будемо єдині, сильні і здорові», – зазначає заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Спікерами на заході стали не тільки медичні експерти, які супроводжують і розвивають напрям, а й представники медіа, зокрема, блогери, що ведуть блог на медичну тематику, спортсмени.
Від медичних експертів учасники почерпнуть знання про міфи щодо здоров’я, спорт і травми, статеву грамотність, запобіганню інсультів та інфарктів, вплив соцмереж на ментальне здоров’я.
За весь час проєкту «Почуй лікаря» охопили понад 16 500 дітей та провели 460 лекцій, 10 флешмобів. Нагадаємо, нещодавно започаткували проведення лекцій та вже провели першу лекцію в школі Марії Покрови спільно із сурдоперекладачем для дітей з порушеннями слуху. Лекція стосувалася теми здорового харчування, у планах – лекції по статевому дозріванню та домедичній допомозі.
За словами Галини Бордун, усі мають працювати комплексно: департамент охорони здоров’я, департамент освіти та науки, управління молоді та спорту, територіальні громади, вузи, сім’ї.
Як зазначила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська, за 2023 рік на Львівщині у понад 7 тисяч осіб вперше діагностували рак. І це попри те, що в області збільшується кількість діагностичного обладнання, наявні сучасні лікарські засоби та кваліфіковані лікарі. Тому якщо не профілактувати хвороби, то в подальшому буде важко їх подолати, і це стосується всіх, навіть розвинутих країн.
«Цей Форум для мене про майбутнє нашої держави, про молодь, яка поділиться знаннями, який спосіб життя вести, як правильно харчуватися, як профілактувати хвороби, як впроваджувати культуру корисних звичок. Ми повинні думати і дбати про своє здоров’я сьогодні, щоб мати щасливе і здорове завтра», – наголосила Наталія Літвінська.
Цінним для організаторів є зворотній зв’язок від учасників заходу – учнівських самоврядувань, батьків, вчителів та директорів шкіл, щодо їхніх знань про здоровʼя, аби згодом мати змогу впроваджувати в школах.
Під час реєстрації учасники мали змогу обрати тему з кожного блоку, які висвітлюють експерти під час Форуму:
- блок психічного (ментального) здоров’я;
- блок здорового харчування;
- блок статевого виховання та гінекології;
- блок «травми та домедична допомога»;
- блок профілактики серцево-судинних захворювань;
- вплив соцмереж, медіа на здоров’я учнів.
Форум відбувся за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
До заходу долучилася керівниця регіонального офісу у Львові Нінке Воппен. За словами Нінке, Фонд активно інвестує у Львівську область та підтримує партнерів, які впроваджують заходи в галузі охорони здоров’я. Так, психологічну допомогу отримали понад 165 тисяч дітей та їх опікунів на Львівщині.
«Ми дуже раді бачити так багато молоді на цьому заході. В Координаційних центрах ми працюємо для дітей і батьків, також ми усвідомлюємо, наскільки важливо дбати про ментальне здоров’я молодих людей. Адже це про те, щоб почуватися добре зараз, і почуватися добре в майбутньому, зробити своє життя яскравим і здоровим.
Ми тут для того, щоб важлива медична інформація досягала батьків та вчителів. Усі разом можемо робити життя молоді кращим», – наголосила керівниця регіонального офісу у Львові Нінке Воппен.
Партнери форуму:
- Департамент освіти та науки ЛОВА
- Департамент охорони здоровʼя ЛОВА
- Управління молоді та спорту ЛОВА
- Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
- КНП ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
- Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
- Благодійний фонд «Діагномед»
Партнери вручення подарунків:
- Центр медичної 3D діагностики
- Лікарня ЕКСПЕРТ
- Клініка MEDSPACE
- UNILAB
Посилання на пряму трансляцію:
https://www.youtube.com/live/-QiVD2POWyc?si=peeaIyA4ZoRoHMMp
Читайте також: Юридичні рішення та пропозиції для ветеранів – від супроводу до зайнятості: підсумки форуму «Психосоціальні послуги»