У Львівській ОВА відбулась зустріч із представниками Консультативної місії ЄС в Україні
Йшлось про новий мандат КМЄС, роботу правоохоронних органів в умовах воєнного стану, а також підтримку України до вступу в ЄС.
У Львівській ОВА відбулась зустріч керівника апарату ОВА Тараса Греня з представниками Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України. Під час зустрічі обговорили новий мандат КМЄС та узгодили плани подальшої співпраці на 2024-2026 роки.
«У Консультативної місії ЄС розпочинається новий мандат з червня 2024 року. У планах маємо 4 пріоритетні напрями роботи. Два з них стосуватимуться надання підтримки Україні у ситуації військової агресії. Два інші – спрямовані на виконання вимог необхідних для вступу України до Європейського Союзу», – розповів голова Місії Рольф Холмбо.
За словами Рольфа Холмбо, КМЄС відіграє ключову роль у розробці кроків для впровадження реформ, які відповідатимуть стандартам Європейського Союзу, адже це єдине представництво ЄС, яке присутнє на регіональному рівні України. Надалі імплементовані реформи на регіональному рівні необхідно буде реалізувати і на національному.
Консультації із впровадженням реформ на Львівщині надаватиме представництво КМЄС у Львові. Як зазначили представники комісії, це буде продовження роботи з імплементації стратегії реформування правоохоронних органів, а також комплексний підхід щодо впровадження реформ у сфері належного врядування, і боротьби з корупцією. У межах переговорів щодо вступу України до ЄС, ці питання є фундаментальними.
«Метою співпраці є поступова реінтеграція деокупованих територій назад в Україну. Ми підтримуємо проведення підготовчого курсу перед направленням правоохоронців на деокуповані території. Ми разом із органами центрального рівня і з нацполіцією України розробляємо так звані стандартні процедури, які будуть описувати: яким чином відбуватимуться відрядження на звільнені території. Завдяки цьому правоохоронні органи зможуть підтримувати стабілізацію на деокупованих територіях. А також відновлювати верховенство права України, згідно з міжнародним гуманітарним правом», – зазначив Рольф Холмбо.
Під час зустрічі також обговорили впровадження плану роботи в управлінні кордоном. Це необхідно здійснити, аби українські прикордонні відомства змогли відповідати вимогам Шенгенського законодавства і Європейського митного союзу, що стане підґрунтям для України у вступі в ЄС.
«Усі ваші зусилля у боротьбі з організованою злочинністю, з контрабандою та із транспортною злочинністю мають важливе значення для ЄС. Метою нашої підтримки є допомога у створенні умов максимально відкритих кордонів України, як частини ЄС. Коли відбудеться інтеграція України в ЄС, наша співпраця полягатиме у захисті кордонів, які знаходяться на сході та півночі України. Адже тоді це будуть зовнішні кордони Європейського Союзу», – зауважив Рольф Холмбо.
Як зазначили представники КМЄС, вони також відвідують пункти пропуску на кордоні з Польщею. Таким чином вони надають Європейській комісії об’єктивну інформацію, яку вона зможе використати у переговорах з країнами, з якими наразі виникають труднощі.
«Є складні виклики і питання, які ми можемо вирішити лише у такій кооперації. З урахуванням специфіки нашого стану зараз, маємо коригувати дії, аби досягти результату, відповідного міжнародним стандартам. Впевнений, Львівщина отримає досвід, який можна застосувати у інших областях України. Тож щиро сподіваюся на тісну співпрацю, завдяки чіткому плану, ми досягнемо бажаного результату. Це війна не за території – це війна на виживання», – подякував представникам КМЄС та підсумував Тарас Грень.
Фото з зустрічі доступні за посиланням: http://surl.li/quiun
Довідково:
Консультативна місія Європейського Союзу – цивільна місія, яку заснували у 2004 році. Її мета – допомогти Україні у реформуванні сектору безпеки та приведенні його у відповідність до європейських стандартів.
КМЄС працює в Львівській області з 2014 року. Її діяльність охоплює такі напрямки:
- консультації з реформування поліції;
- консультації з реформування прокуратури;
- консультації з реформування судової системи.
КМЄС також організовує інформаційно-просвітницькі кампанії з питань реформування сектору безпеки. З початку 2022 року КМЄС консультує СБУ у Львівській області щодо документування військових злочинів, зокрема якість зібраних доказів, а також транскордонні злочини, зокрема торгівлю людьми та контрабанду культурної спадщини.