У Львові почалася конференція щодо злочинів проти культурної спадщини, які чинить в Україні росія
Захід об'єднав міжнародних експертів з питань захисту культурних цінностей та представників українських органів безпеки та судової влади, музеїв і культурних установ — з іншого.
Сьогодні, 18 травня, у Львові відбувається міжнародна коференція «Злочини проти культурної спадщини – у воєнний і позавоєнний час», під час якої учасники обговорюють можливі моделі співпраці щодо відшкодування збитків, завданих об'єктам культурної спадщини України внаслідок російської агресії, а також щодо розслідування відповідних злочинів.
З вітальним словом виступила голова Консультативної місії Європейського союзу Антті Хартікайнен та заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив на важливості засудження злочинів проти культури.
«Важливо засудити усіх російських злочинців не лише за вбивства українських громадян, але й за знищення нашої культурної спадщини. Ворог воює жорстоко та безжально зрівнюючи з землею українські міста та калічачи мирних жителів. Нищачи нашу культуру та ідентичність рф хоче, щоб світ забув про нас, але йому це не вдастся, адже злочинці будуть неодмінно покарані і наші діти з гордістю носитимуть вишиванку та інші культурні символи усіх куточків України», – наголосив очільник Львівщини.
У межах двох днів конференції проведуть чотири дискусійні панелі, під час яких обговорять питання стратегічного підходу ЄС до культурної спадщини в умовах конфліктів та криз, роботу відділу творів мистецтва Інтерполу та реакцію Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури в Україні. Досліджуватимуть також досвід, винесений Міжнародним кримінальним судом із розслідування та судового переслідування злочинів проти культурної спадщини та роль музейної спільноти й Міжнародної ради музеїв у захисті культурної спадщини.
Зазначимо, захід організовано за підтримки Консультативної місії Європейського союзу.