Впродовж місяця у навчальних закладах Львівщини експонують виставки для вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
Екскурсії для учнів, студентів, педагогів проводить старша наукова співробітниця Львівського історичного музею, авторка робіт Світлана Кочергіна.
У навчальних закладах Львівщини проходить національно-патріотичний проєкт «Герої Небесної Сотні – велич духу, слава чину, шана у віках».
Ініціаторами меморіального виставкового проєкту виступили Львівський історичний музей та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації.
В межах проєкту в загальноосвітніх середніх школах, коледжах, вищих навчальних закладах, а також у народних домах упродовж місяця експонують виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», «Герої Майдану» та «Незалежна. Вільна. Безстрашна». Екскурсії для учнів, студентів, педагогів проводить авторка згаданих виставок, старша наукова співробітниця Львівського історичного музею Світлана Кочергіна.
Станом на сьогодні виставки презентували у:
- Ясниському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів ім. Памви Беринди Івано-Франківської селищної ради Яворівського р-ну – 15 лютого;
- Львівській гімназії «Престиж» – 16 лютого;
- Народному домі Стрия – 18 лютого;
- Львівському ліцеї № 46 ім. В’ячеслава Чорновола – 19 лютого;
- Зашківському ліцеї ім. Євгена Коновальця – 19 лютого;
- Львівському національному університеті природокористування (м. Дубляни Львівського р-ну) – 20 лютого.
Як зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Іван Собко, ці виставки, ці екскурсії – особливі. У проникливих, емоційних розповідях – захоплюючі, вражаючі життєписи Героїв Небесної Сотні та їх родин. Надзвичайно важливо, що авторка виставки обрала саме таку концепцію і мету: переконливо показати, що справжній патріотизм, почуття любові до рідного міста чи села, до батьківського краю, до України, а також почуття відповідальності за їх теперішнє і майбутнє народжуються і виховуються насамперед в родині.
«Коли ми чуємо історії життя полеглих учасників Революції Гідності, то розуміємо, що саме є і джерелом, і фундаментом величі духу і жертовного чину цих надзвичайних чоловіків і жінки, яких зазвичай називаємо «звичайними» людьми. Це те, що передалося їм генетично, та свободолюбивість, гідність і гордість, що пульсували в крові їх дідів-прадідів. На прикладі багатьох родів бачимо, наскільки визначальну силу в боротьбі за незалежність має тяглість поколінь. Не в одній родині Героїв Небесної Сотні із Львівщини були вояки УПА, члени ОУН, репресовані, політв'язні. Не в одній їх родині є ті, хто захищає від ворога нашу Батьківщину зараз, перебуваючи в лавах ЗСУ.
Дякуємо і схиляємо в пошані голови. Усвідомлюємо, що спільно – влада, інституції культури, школа, церква, сім’я – маємо робити максимально, щоб наші діти і внуки, сучасна молодь зростали, знаючи імена наших Героїв, пам’ятаючи і шануючи їх подвиг», – підкреслив Іван Собко.
Читайте також: У Львівському музеї історії релігії відкрили авторську виставку «Тільки політ»