Інклюзія, протидія дискримінації та психосоціальна підтримка: у Львові відбувся форум місцевих громад
Учасниками навчання стали 50 представників територіальних громад області, які працюють у сфері культури
Учора, 16 лютого» у Львові відбувся «Форум місцевих громад: разом до добробуту та діалогу». Захід організував департамент з питань культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ).
Форум став платформою для відкритого діалогу, обміну ідеями та практичними рішеннями, які сприятимуть зміцненню психосоціальної підтримки, інклюзії та запобігання дискримінації в громадах області.
На Форумі відбулися дискусії за чотирма важливими напрямами:
- психосоціальна підтримка в територіальних громадах;
- інклюзія та інтеграція у громадах;
- протидія торгівлі та експлуатації людьми;
- запобігання дискримінації.
Участь у Форумі дозволила учасникам отримати нові знання та перспективи від визнаних експертів у відповідних галузях, обмінятися досвідом та найкращими практиками з іншими учасниками, краще зрозуміти проблеми та можливі шляхи їх вирішення в суспільстві.
«Ми повинні постійно удосконалюватись, щоб гідно протистояти викликам сьогодення. Ми ще стоїмо на порозі багатьох проблем, тому наша готовність повинна нівелювати їх. Будьте відкриті до сприйняття, до діалогу, запитуйте, шукайте та вдосконалюйтеся, щоб ваші громади могли розвиватись для блага громади Львівщини та нашої країни. Дякую за вашу присутність.Особлива подяка нашим партнерам з Міжнародної організації з міграції, які завжди виявляють готовність допомагати, створювати та навчати», - зазначив начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Дорош.
Про важливість психосоціальної підтримки в громадах, як один із шляхів плекання резильєнтності, розповідали представниці Міжнародної організації з міграції: психологиня MHPSS МОМ Юлія Кулик та спеціалістка з питань захисту MHPSS MOM Аліна Миколаєнко.
Спікерами Форуму також були: священник УГКЦ, Президент БФ «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами» о. Михайло Сукмановський; очільниця відділу соціального захисту населення Давидівської територіальної громади Наталія Подвірна; проєктний менеджер ГО «Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма», координатор українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров'я для України» у Львівській області Євген Федічкін; спеціалістка із питань захисту MHPSS MOM Андріана Максим'як; директор Інституту Релігії та Суспільства Роман Назаренко; координатора Хаб ВОНА у Львові (Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine) Катерина Похилюк; докторка філософії, кар'єрна радниця ХАБу «ВОНА» у Львові Яна Сокіл.