Очільниця львівської клініки взяла участь в українсько-німецькій конференції, присвяченій темі піклування про ментальне здоров’я
Очільниця Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді ЗУСДМЦ розповіла про досвід в допомозі дітям, які потерпають безпосереднього впливу війни чи мають складнощі психічного здоров’я, зумовлені вимушеною еміграцією.
Важливу зустріч провідних європейських фахівців сфери психічного здоров’я присвятили темі піклування про ментальне здоров’я окремої людини зокрема та цілих країн загалом. «Українсько-німецька конференція з питань психічного здоров’я, психосоціальної підтримки та реабілітації» у Берліні ініційована першими леді України та Німеччини – Оленою Зеленською та Елькою Бюденбендер.
Перша леді України Олена Зеленська та її команда презентували діяльність Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? та її важливі напрацювання.
Захід зібрав провідних європейських фахівців сфери для обговорення глобальних викликів та вивчення досвіду України із реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?
Форум відбувся за сприяння Федерального міністерства охорони здоров’я, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку, Німецької платформи для відбудови України, університетської клініки Берліна «Шаріте» та БГ «Клінікен».
«40% жителів Німеччини відчувають на собі вплив світових конфліктів, а значить, і війни в Україні. Це не обов’язково фізичний чи соціальний вплив – радше ментальний, коли тривожність і невпевненість стає супутником кожного дня. Україна пришвидшено пройшла шлях побудови психологічної допомоги – вимушено, через вороже вторгнення. Почавши з накопичення чужого досвіду, тепер ми вже можемо ділитися своїм», – наголосила Олена Зеленська.
Очільниця Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді ЗУСДМЦ Наталя Масяк стала спікером з доповіддю на тему «Діти та війна. Виклики та висновки». Фахівчиня розповіла колегам про досвід Клініки в допомозі дітям, які потерпають від переживання втрати, безпосереднього впливу війни чи мають складнощі психічного здоров’я, зумовлені вимушеною еміграцією.
«Проте не треба оплакувати бідних українців, насправді ми спроможні та шукаємо рішення навіть у найскладніших обставинах. А те, де нам потрібна допомога, ми завжди відчуваємо підтримку колег Німеччини та багатьох інших країн», – зазначила Наталя Масяк.
Війна не буває трагедією лише для однієї країни. Війна – це завжди надскладний виклик для всього цивілізованого світу. Це доводить масштабне соціологічне дослідження, що представили під час Саміту перших леді та джентльменів.
Згідно з результатами міжнародного опитування, респонденти всіх країн бачать ментальне здоровʼя, як один з пріоритетних викликів для їх суспільства у найближчі 5 років. Німеччина та Україна зазначають у топі викликів саме війну. На думку опитаних, ментальне здоровʼя буде залишатись важливим викликом і в перспективі 20 років. «На більшому часовому проміжку глобально значення теми лише зростає. І це свідчить про потребу пошуку саме стратегічних рішень. Рішень, що не лише точково відповідають на кризову чи гуманітарну ситуацію, а й дійсно змінюють систему», – зазначила керівниця Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, голова ГО Безбар’єрність Оксана Збітнєва.
Під час конференції прийняли Спільну декларацію про наміри щодо співробітництва – документ задля посилення співпраці країн з метою зміцнення медичної системи підписали міністри охорони здоров’я Німеччині та України.
Читайте також: У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі презентували книгу «Ніколи не здавайся!»