Жителі Львівщини здобувають нові професії на курсах перекваліфікації від Львівського регіонального партнерства зайнятості «ОПЛІЧ»
Наразі стартував другий набір за спеціальностями «Адміністратор», «Помічник кухара», «Швачка-дизайнер». Подати реєстраційну форму необхідно до 8 лютого.
Львівське регіональне партнерство зайнятості «ОПЛІЧ» проводить короткострокові безоплатні курси перекваліфікації для жителів області, зокрема внутрішньо переміщених осіб. Навчання проходить на базі навчальних закладів професійно-технічної освіти.
Слухачі курсів навчаються за такими спеціальностями: швачка-дизайнер, адміністратор, оператор верстатів з числовим програмним управлінням та помічник кухаря.
Обрали професії на основі результатів дослідження ринку праці Львівщини «Аналіз розривів і потреб бізнесу у робочій силі».
«Дослідження, яке провели на замовлення ЛРПЗ «ОПЛІЧ» дало можливість визначити найбільш затребуваних спеціалістів в регіоні», - повідомила голова ГО «Центр «Жіночі перспективи», виконавчий партнер проєкту Любов Максимович.
Так, навчання за спеціальністю швачка-дизайнер - технологія виготовлення та художнього оздоблення одягу та матеріалів інтер’єрного призначення проходить у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Семеро учасниць, жінки різного віку, протягом одного місяця вивчають секрети швацької майстерності. Почали з того як викроїти виріб, правильно зробити розкладку, раціонально використати тканину, виконати оздоблювальні роботи. Операції виконують на сучасному швейному обладнанні. Окрім того, не просто здобувають нові навички, а й виконують соціальну місію.
Читайте також: У Львівській ОВА презентували цифрову платформу «Опліч»
«Шиємо адаптаційні піжами для поранених військовослужбовців. Хотіли бути корисними для фронту, для військових і виникла ця ідея. Піжами виготовляємо з бавовни, зручні, на липучках. На них є попит. Перед тим як починається якась операція я розказую, показую, а потім уже приступаємо до виконання», - поділилась майстриня виробничого навчання Наталія Єнджієвська.
П'ятнадцять осіб обрали курси «Адміністратор - організація роботи з персоналом та обслуговування відвідувачів на підприємствах ресторанного та готельного сервісу». Навчання триває 15 днів і відбувається у ДНЧ «Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг». Теорію слухачі опановують в аудиторії, а практику проходять у готельних закладах.
«Ця професія актуальна, високооплачувана. На курси мене привели перспективи. Я з Маріуполя, у Львові вже 2 роки. Навчаюсь у Харківському політехнічному інституті, спеціальність «Екологія». Думаю, зумію поєднати ці професії», - впевнений Данило Тихенко.
«Я приїхала до Львова зі Слов’янська у квітні 2022 року, зараз разом з дочкою працюємо у б’юті сфері. Я прийшла здобути навички адміністратора, бо з часом плануємо відкрити щось своє», - поділилась Марина Палагута.
Курси «Оператор верстатів з числовим програмним керування» зацікавили восьмеро молодих чоловіків. Навчання триває два місяці на базі Вищого професійного училища №20 і безпосередньо на виробництві. Слухачі вивчають класифікацію верстатів з ЧПУ, налаштування та кодування обладнання, матеріали, програмування числового управління, виконання точних обробок деталей.
«Сьогодні металообробка вимагає автоматизації, це забезпечує швидкість та підвищує продуктивність. Короткотермінові курси - потрібна річ. Ми долучаємось до підготовки спеціалістів. На виробництві налагоджені процеси, які є основою для навчання. Практика дозволяє закріпити навички і бачити перспективу обраної професії. Потреба у спеціалістах дуже велика», - зазначив директор ТзОВ «Металворкшоп» Андрій Андрущишин.
У Бориславському професійному ліцеї учасниці короткострокових курсів перекваліфікації, місцеві і вимушено переселені жінки, здобувають навички помічниці кухаря (технологія приготування холодних страв та закусок).
«Ніхто з 13-ти учасниць не має досвіду роботи у цій сфері. У нас вони отримають повний комплекс знань необхідний для успішного старту», - запевнила заступниця директора з навчально - виховної роботи Бориславського професійного ліцею Наталія Петрик.
На заняттях слухачки вивчають основи технології приготування холодних страв та закусок, підготовку інгредієнтів, очищення та нарізання овочів, м'яса та інших продуктів. Також професійну етику і психологію.
У готельно-відпочинковому комплексі майбутні помічниці кухарів активно працюють у холодному, гарячому та овочевому цехах. На практиці закріплюють отриманні теоретичні знання.
Завершальним етапом короткострокових курсів перекваліфікації є отримання сертифікату, що підтверджує сформованість часткових кваліфікацій зі здобутої спеціальності.
По завершенню курсів більшість випускників одразу влаштовуються на роботу.
Стартував другий набір на короткострокові курси перекваліфікації за спеціальностями «Адміністратор», «Помічник кухара», «Швачка-дизайнер».
Подати реєстраційну форму необхідно до 8 лютого за посиланням.
Навчання розпочнеться 12-15 лютого.
Зазначимо, що навчання проводять в межах Проєкту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії та уряду Німеччини, за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.