У Львівській ОВА презентували цифрову платформу «Опліч»
Цей інструмент створили для бізнесу та впо.
Сьогодні, 11 січня, під час брифінгу у офіційному медіацентрі при Львівській ОВА презентували цифрову платформу «Опліч». Вона покликана сприяти розвитку і масштабуванню місцевого бізнесу, а також інтеграції і адаптації внутрішньо-переміщених осіб.
«Цифрова платформа «Опліч» - унікальний продукт. Вона - максимально проста у користуванні, передбачає зворотний зв’язок, а також містить всю необхідну та актуальну інформацію: про гранти та підтримку бізнесу, про інвестиційні об’єкти, які розміщені на території Львівщини, що дає можливість подати запит підприємствам, які хочуть перевезти свої виробничі потужності та отримати менторську підтримку. Також на цій платформі ми об’єднали інформацію для внутрішньо переміщених осіб», - розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів.
Платформа націлена на 3 групи: місцевий і релокований бізнес, що зараз перебуває на Львівщині, внутрішньо переміщених осіб та вразливі групи, громадські організації та навчальні установи для дорослих. Департамент економічної політики буде адмініструвати, оновлювати платформу та активізувати всі програми, а також надавати зворотний зв’язок.
На цифровій платформі «Опліч» вперше зібрали всю актуальну інформацію для розвитку та масштабування бізнесу, зокрема релокованого.
Як розповів Орест Гринів від початку повномасштабного вторгнення Львівщина стала лідером з релокації бізнесу. В межах державної програми релокації область прихистила 237 виробничих підприємств, Львівська ОВА допомогла їм з перевезенням виробничого обладнання, з розміщенням та запуском. Ці підприємства створили майже 5 тисяч робочих місць.
Відтак, на платформі підприємці можуть дізнатись:
- про доступні інвестиційні об’єкти у Львівській області;
- діючі програми, гранти для підтримки бізнесу;
- підтримку щодо релокації підприємств;
- пропозиції для кооперації, менторську підтримку;
- перекваліфікацію працівників, вакансії, тощо.
Для внутрішньо-переміщених осіб платформа допоможе здійснити інтеграцію та успішну адаптацію на Львівщині:
- інформацію щодо пошуку житла у Львівській області;
- навчальні курси та програми для розвитку своїх навичок;
- короткотермінові курси перекваліфікації;
- актуальні вакансії на підприємствах, установах, організаціях;
- інформацію про центри психолого-юридичної підтримки у Львівській області.
Проєкт реалізували спільно з партнерами ГО «Жіночі перспективи», а також за підтримки проєкту Міжнародної організації прав праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії та уряду Німеччини, за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
В межах проєкту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» ще раніше створили Львівське регіональне партнерство зайнятості «Опліч» аби сприяти вирішенню місцевих потреб у сфері зайнятості, підтримки і розвитку підприємництва, підвищення професійних компетентностей і кваліфікацій місцевих трудових ресурсів, сприяння працевлаштуванню ключових груп населення.
До складу партнерства також увійшли представники громадських організацій, органів державної влади, об’єднань підприємців, навчальних установ і дві територіальні громади.
«Одна з найбільших програм - «Грантові програми для релокованого місцевого бізнесу» надала понад 27 грантів для бізнесу на суму 10 млн грн. Всього на конкурс надіслали 183 заявки», — розповіла голова громадської організації «Жіночі перспективи» Любов Максимович.
Як вона зазначила у межах проєкту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» є місячні програми перекваліфікації.
«Згідно з дослідженням обрали 4 фахи: швейні курси, металообробка, адміністратори готельно - ресторанного бізнесу і помічники кухаря. Ці фахи вже випробувані, тому уклали угоди з 4-ма коледжами, які мають оновлені програми перенавчання. За рахунок грантової програми вже оплатити перенавчання для 50 осіб, також вони вже матимуть робочі місця. Надалі ці можливості будуть розширювати, адже проєкт активно працює з департаментом освіти, економіки та обласним центром зайнятості», - додала Любов Максимович.
Більше за посиланням.