Триває реєстрація на проєкт підтримки ментального здоров’я української молоді
На проєкті «Лабораторія стійкості» поділяться інструментами для розвитку життєстійкості, подолання стресу та роботи з травмою, які можуть використовуватися серед молоді, молодіжних працівників та молодіжних лідерів у воєнний час.
Проєкт реалізує Львівський обласний молодіжний центр спільно з ГО «Центр ініціативної молоді» за фінансової підтримки Європейського молодіжного фонду Ради Європи. Запрошують до участі молодь та осіб, які з нею працюють.
«Підтримка ментального здоров’я – одна із найважливіших тем у цей складний для всіх час. Постійні обстріли, відчуття небезпеки та тривоги дуже сильно відбиваються як на ментальному, так і на фізичному здоров’ї українців. Розробляючи цей проєкт ми розуміли, наскільки це важлива тема, а також і те, що багато українців хочуть навчитися надавати психологічну допомогу один одному. Запрошуємо на тренінг як досвідчених фахівців, так і людей без досвіду», – зазначив т.в.о. директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса.
Це двоетапний проєкт для молоді, який реалізовуватимуть з лютого по червень. Його основне завдання – зменшити вплив стресу на українську молодь під час війни. «Ми знаємо, наскільки складно зараз кожному з нас, тому готові підтримати вас та навчити надавати підтримку іншим», – зазначають організатори.
Перший етап, тренінг, відбудеться 21-24 лютого у Трускавці, там учасники навчаться розвивати компетенції учасників щодо травмоінформованої молодіжної роботи, розробляти стратегії просування вже існуючих успішних інструментів та ініціатив у сфері збереження ментального здоров’я. Та дізнаються передовий досвід та інструменти для розвитку життєстійкості, подолання стресу і роботи з травмою, які можуть використовуватися серед молоді, молодіжних працівників та молодіжних лідерів у воєнний час.
Навесні на учасників чекає впровадження розроблених на тренінгу проєктів у сфері підтримки ментального здоров’я української молоді у життя у своїх громадах.
Команда проєкту, українці та французи, розробили покрокову реалізацію кожного з етапів проєкту. Програма тренінгу базуватиметься на принципах і підходах неформального навчання, спираючись на досвід тренерів та учасників.
За кілька тижнів до початку тренінгу учасників залучать до онлайн-консультації, щоб визначити теми, які вони хотіли б висвітлити під час тренінгу. Учасники також матимуть можливість продемонструвати освітні підходи та інструменти своїх організацій під час Лабораторії. Цю підготовчу роботу підтримають фасилітатори.
Реєстрація та деталі за посиланням: https://forms.gle/ha9P7wp4Kq2W8aCW8.
Нагадаємо: У межах форуму «Психосоціальні послуги» розглянуть питання залежностей, надання підтримки та рішення в громадах