Робота «Пунктів Незламності», функціонування об’єктів енергетики: підсумки наради з громадами Львівщини
Під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрія Годика відбулась нарада з головами РВА та громад області.
Першочергово обговорили питання функціонування систем життєзабезпечення усіх громад Львівщини у період опалювального сезону та їхню роботу у зв’язку з низькими температурними показниками.
Від початку цього тижня температура повітря на Львівщині коливається від -10 до -20° морозу. Тож учасники розповіли про функціонування об’єктів енергетичної інфраструктури на теренах нашої області: роботу котелень, систем тепло- та водопостачання. За інформацією голів ОТГ ці системи працюють в штатному режимі.
Перший заступник наголосив учасникам про необхідність цілодобового моніторингу функціонування систем життєзабезпечення населення та готовність до роботи резервних джерел живлення при виникненні кризових ситуацій.
Слід зазначити, що упродовж 2022-2023 років до закладів обласного підпорядкування під’єднали 463 генератори.
«Маємо розуміти загальний стан справ, щоб у випадку виникнення позаштатної ситуації, наприклад, перебоїв в електропостачанні, разом з енергетиками у короткі строки відновити подачу світла, тепла, води. На щастя, енергетичні об’єкти на Львівщині працюють у штатному режимі. Однак у випадку будь-яких надзвичайних ситуацій, у зв’язку з черговими атаками з боку ворога на нашу інфраструктуру чи різким зниженням температури, в області повинні працювати «Пункти Незламності». У критичних ситуаціях вони слугують місцем, де можна зігрітися, зарядити свої пристрої, щоб залишатись на зв’язку. Ця зима привносить свої корективи у роботу нашої критичної інфраструктури, тож маємо бути готовими до будь-чого», – наголосив Андрій Годик.
Важливо: Пункти обігріву, що діють у Львові
На теренах Львівської області налічують 864 Пунктів Незламності, з них органи місцевої влади розгорнули 540. Інші пункти підготували ДСНС Львівщини та відповідальний бізнес. У зв’язку із різкою зміною погоди, ці пункти відновили свою роботу. Водночас ті Пункти Незламності, які розгорнули в об’єктах соціальної інфраструктури (заклади освіти, охорони здоров’я, культури тощо) організували в режимі, який не перешкоджає функціонуванню закладу.
У кожному районі області розгорнули мобільні Пункти Незламності. Усього їх налічують 10, але у разі виникнення критичної ситуації, облаштовуватимуть додаткові намети. З переліком адрес можна ознайомитися за посиланням – https://loda.gov.ua/news/88987
В області діє комплексна програма «Безпечна Львівщина». На цей рік на її реалізацію передбачили видатки в сумі 400 мільйонів гривень. Одним з її напрямків є закупівля сучасних систем оповіщення за умови співфінансування з обласного та місцевих бюджетів. Громади можуть подавати свої заявки до департаменту з питань цивільного захисту. Особливо це стосується тих населених пунктів, де низький відсоток покриття населення, зазвичай йдеться про сільську місцевість.
Наостанок, представники Управління поліції охорони у Львівській області проінформували про виконання пілотного проєкту від Міністерства внутрішніх справ та Міністерства освіти і науки – «Офіцер служби освітньої безпеки». Проєкт передбачає присутність працівника поліції охорони у закладах освіти, який забезпечуватиме безпеку учнів. Він здійснює пропуск на територію школи, комунікує з екстреними службами, за потреби викликає наряд поліції або особисто реагує на правопорушення, проводить з дітьми профілактичні бесіди.
Станом на зараз у 73 громадах Львівщини функціонують 1068 закладів загальної середньої освіти. Підрозділи УПО забезпечують фізичну охорону п’яти таких закладів, ще 705 – перебувають під технічною охорони (через відеоспостереження).