Львівська ОВА та Міжнародний медичний корпус продовжать співпрацю у 2024 році
Сторони співпрацюють для забезпечення кращого реагування на потреби ВПО з акцентом на доступ до медичних послуг та соцзахист вразливих осіб на Львівщині.
Сьогодні, 29 грудня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародного медичного корпусу. Сторони підбили підсумки року співпраці та окреслили плани на найближче півріччя.
Також, присутні продовжили дію Меморандуму про взаєморозуміння, який підписали у лютому цього року.
Його метою є налагодження співпраці та координації між сторонами, щоб максимізувати їхні зусилля і можливості для забезпечення кращого реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб з акцентом на доступ до медичних послуг та соціальний захист вразливих осіб й інших постраждалих від воєнної агресії росії у Львівській області.
Міжнародний медичний корпус активного співпрацює з Координаційними центрами з підтримки цивільного населення у Стрийському і Дрогобицькому районах. Йдеться про співпрацю від гуманітарної допомоги до ремонтних робіт, участь в заходах з психоедукації для освітніх закладів та підтримку менеджерів-психологів в Координаційних центрах при РВА, ЛОВА.
Так, за цей рік 114 тис. бенефіціарів отримали допомогу шляхом пожертв, дистрибуції гуманітарної допомоги, навчання та проведення заходів у галузі охорони здоров'я, психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (MHPSS), запобігання та реагування на гендерне насильство (GBV), забезпечення водопостачання, санітарії та гігієни (WASH), охорони здоров'я (HEALTH), проведення навчань персоналу закладів охорони здоров’я з популяризації грудного вигодовування немовлят та харчування для дітей раннього віку (NUTRITION), програми одноразових грошових виплат(CASH) та допомогу у підготовці притулків з ВПО до зими (WINTERIZATION).
«Те, чим ми зараз займаємось та перспектива, – відновлення 5-ти оздоровчих закладів. Йдеться про поліклініки та лікарні на Львівщині й Івано-Франківщині. Також, це доставка пакетів гігієни для ВПО та місцевого населення. На лютий ми очікуємо відкриття в Дрогобичі безпечного простору для жінок і дівчат. Одна з ключових наших сфер – психічне здоров'я та психосоціальна підтримка: робота психологів, соціальних працівників і проведення тренінгів. Також в нас працює програма вигодовування. Значний акцент робимо на допомозі ветеранам», – зазначив регіональний координатор Міжнародного медичного корпусу на Заході України Ендрю Раян.
Серед планів організації на майбутнє:
- WASH (водопостачання, санітарія та гігієна)
поточні ремонти 5 закладів охорони здоров'я;
Дистрибуція гігієнічних наборів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
- (Nutrition) (грудне вигодовування немовлят та харчування дітей раннього віку)
Роздача підгузків та наборів харчування для немовлят та дітей раннього віку;
Консультації матерів з питань харчування та грудного вигодовування немовлят і дітей раннього віку;
Тренінги для медичних працівників;
- MHPSS (Психологічне здоров'я та психосоціальна підтримка)
Продовження індивідуальних та групових занять і тренінгів MHPSS для різних категорій;
Сеанси психосоціальної підтримки для ВПО та приймаючих громад;
Тренінги для медичних працівників;
- GBV (запобігання та реагування гендерному насильству)
Відкриття нового «Безпечного простору для жінок і дівчат»;
Заходи з психосоціальної підтримки для жінок і дівчат;
- Livelihoods (засоби для підтримки життєдіяльності)
Співпраця зі “SuperHumans” для допомоги ветеранам з інвалідністю у пошуку роботи.
Очільник Львівщини окреслив можливі напрями співпраці, в яких зацікавлена область:
«Якщо говорити про медицину, то орієнтовно до березня наступного року, ми прагнемо, щоб в кожній центральній кластерній лікарні запрацювало реабілітаційне відділення фізіологічної та психічної реабілітації і психологічної допомоги: стаціонар і амбулаторія. Будь-яка співпраця з нашими медзакладами у цьому напрямі є дуже важливою для нас», – наголосив Максим Козицький.
Також це:
- Координаційні центри – навчання вчителів в школах від першого контакту, підвищення кваліфікації психологів і соціальних працівників, робота з громадами щодо створення центрів підтриманого проживання, робота з людьми старшого віку і їхнє залучення до більш активного соціального життя
- Діти: позашкільна освіта, зокрема технічні гуртки
- Створення молодіжних центрів та рад при територіальних громадах
- Створення сучасних бібліотечних просторів
- Протидія гендерному насильству
Начальник Львівської ОВА подякував партнерам за співпрацю та допомогу жителям Львівщини і всім, хто знайшов прихисток у нашій області.
Якщо ви чи ваші знайомі потребують допомоги, просимо заповнити анкету.
Якщо ви готові стати партнером Координаційних центрів, які з ініціативи Львівської ОВА працюють в усіх районах нашої області, заповніть анкету: bit.ly/kc_partnery.
Карта всіх центрів психосоціальних послуг на Львівщині за посиланням.