Львівська ОВА та Міжнародний медичний корпус підписали Меморандум про співпрацю
Метою Меморандуму є підтримка вразливих категорій людей та осіб, які постраждали від воєнних дій росії, зокрема у медичній та соціальній сферах.
Сьогодні, 14 лютого, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з координатором офісу швидкого реагування Міжнародного медичного корпусу Даміром Росо. Йшлось про налагодження співпраці між корпусом та ЛОВА, щоб примножити їхні зусилля і можливості для забезпечення кращого реагування на медичні та соціальні потреби ВПО.
«Уся Україна, зокрема і Львівщина, стикнулась з незліченною кількістю викликів. Ми щодня відвойовуємо своє право на безпеку, спокій та гідне життя. Тому дякую тим людям, які прийшли нам на допомогу, дякую за кожну справу, яку ви вже реалізували або ще реалізуєте тут. Працюючи в Україні ваші представники на власні очі бачать усі жахи, з якими стикаються наші люди. На Львівщину щодня продовжують прибувати переселенці, призначають нові евакуаційні потяги. Про кожного, хто прибуває сюди, ми повинні піклуватись, забезпечувати гідні умови життя – медичні консультації, психологічну підтримку, будувати для них гарне житло, створювати робочі місця тощо. Наприклад, у 2023 році плануємо створити 13 гуртожитків для проживання ВПО», – наголосив Максим Козицький.
Дамір Росо підкреслив, що робота Міжнародного медичного корпусу на Львівщині є плідною та чіткою, а також розповів про допомогу, яку організація пропонує надати жителям області.
«Ми працюємо в більше ніж 80 країнах світу, відкрили офіси у багатьох містах України. Але співпраця з Львівщиною – особлива, справді продумана та якісна. Люди, з якими нам доводиться комунікувати, добре навчені, ми побудували хороші стосунки з місцевою владою. Тому хочеться робити ще більше. Ми допомагаємо понад 125 медичним установам Львівщини, закупляємо для них нове обладнання. Окрім цього, займаємось очисткою води або, при потребі, відновлюємо водопостачання. Міжнародний медичний корпус навчає спеціалістів, які допомагають українцям психологічно. Також, постійно передаємо генератори – зараз це 250 приладів, плануємо доставляти ще. Один з найважливіших аспектів діяльності – консультації для людей, які постраждали від війни. Дякую за те, що ми можемо бути корисними», – наголосив координатор офісу швидкого реагування Міжнародного медичного корпусу.
Також Міжнародний медичний корпус активного співпрацює з Консультативно-координаційними центрами кількох районів Львівської області. Забезпечує їх гуманітарною допомогою, ремонтами приміщень, організацією заходів з психоедукації для освітніх закладів та підтримкою менеджерів-психологів в ККЦ. Дамір Росо підкреслив, ККЦ – дуже важлива ініціатива, діяльність якої повинна охопити всю Україну.
Читайте також: Консультативно-координаційні центри, які створили на Львівщині, масштабують на всю Україну
В межах заходу Львівська ОВА та Міжнародний медичний корпус підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає реалізацію ще більшої кількості спільних проєктів.
Довiдково:
Міжнародний медичний корпус – це всесвітня некомерційна гуманітарна організація, яка займається порятунком життя та полегшенням страждань. Заснували її у 1984 році лікарі-волонтери та медсестри. Місія корпусу полягає в тому, щоб покращити якість життя за допомогою медичних заходів та пов’язаних з ними заходів, які зміцнюють незабезпечені громади в усьому світі. Організація пропонує медичні послуги та навчання людям, які опинилися у складних обставинах.
З моменту створення Міжнародний Медичний Корпус допоміг десяткам мільйонів людей у більш ніж 80 країнах, включаючи Україну. Тут він зареєстрований з 1999 року. Наразі нараховує понад 400 співробітників, які надають багатогалузеву інтегровану охорону здоров’я, включаючи психічне здоров’я та психосоціальну підтримку, харчування, захист, житло та водопостачання, санітарію і гігієнічні послуги постраждалому населенню по всій країні – у Київській, Чернігівській, Харківській, Дніпропетровській та інших областях.