Львівщина та канадська провінція Альберта продовжили співпрацю ще на п’ять років
Під час повномасштабної російсько-української війни Альберта прийняла 41 тисячу біженців з України.
Сьогодні, 19 грудня, відбулася онлайн-зустріч начальника Львівської ОВА Максима Козицького з прем’єркою канадської провінції Альберта Деніеллою Сміт. Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про співпрацю між регіонами, а саме – продовжили дію попередніх угод, першу з яких представники Львівщини та Альберти підписали ще у 2005 році.
Перш за все, регіони поглиблюватимуть співпрацю у сфері енергетики, сільського господарства та охорони здоров’я, оскільки у цих галузях, за словами Деніелли Сміт, Альберта має величезний досвід.
«Ми з вами завжди були сильними партнерами і також ми хочемо підтримувати вас і в цей складний час. Меморандум буде знаком нашої дружби і партнерських відносин, це важливий крок у поглибленні зв’язків у сфері енергетики, інфраструктури та розвитку промисловості.
Альберта прийняла 41 тисячу біженців з України. Ми сподіваємось надати їм все необхідне для проживання у безпеці. Очікую на співпрацю у сфері енергетики, медицини, сільського господарства, бо тут у нас величезний досвід, а також у сферах відновлювальної енергетики та інфраструктури», – зазначила Деніелла Сміт.
Начальник Львівської ОВА подякував прем’єрці Альберти за ту допомогу, яку Канада надає Україні від початку повномасштабної війни, а також за міцну підтримку на міжнародній арені та у навчанні українських військових.
Максим Козицький наголосив, що на Львівщині зараз активно розвивають напрям медичної реабілітації, у якій є гостра потреба для допомоги як військовим, так і цивільним, які постраждали від війни.
«Дякую за вашу допомогу, яку ми вже отримали, за підтримку на міжнародному рівні та навчання наших військових. Продовження Меморандуму – це вагомий крок у співпраці. Важливими напрямками для співробітництва для нас є розвиток зеленої енергетики і водневих технологій, сфери інформаційних технологій.
Також наша область активно розвиває реабілітацію військових і цивільних, які постраждали внаслідок війни. Тому були б раді двосторонній співпраці з медичними закладами Альберти для обміну досвідом», – зазначив Максим Козицький.
Окрім того, він додав, що на Львівщині працюють 77 підприємств із канадськими інвестиціями і закликав бізнес Альберти долучатись реалізовувати свої проєкти в нашій області, адже це дозволить створити нові робочі місця, розвивати економіку, що сприятиме тому, щоб навіть під час воєнного стану українці залишалися на Львівщині, а ті, хто змушені були виїхати – поверталися.
Підписання меморандуму відбулося за координації Регіонального офісу міжнародного співробітництва Львівської області.