На Львівщині відбулися Регіональні консультації щодо договору про співпрацю між Україною та ООН
У межах консультацій відбулися групові дискусії по чотирьох тематиках.
Сьогодні, 13 листопада, у Львові відбулися Регіональні консультації щодо договору про співпрацю між Україною та ООН.
ООН в Україні розпочинає розробку нової Рамкової програми співпраці на наступні 5 років, тому прагне провести консультації з широким колом зацікавлених сторін на місцях у різних регіонах, щоб дізнатися їх точку зору щодо регіональних пріоритетів, викликів і рішень для інформування про структуру Рамкової програми співробітництва ООН.
Під час заходу кожна агенція ООН (Дитячий фонд «Юнісеф», Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та ін.) представила поточний портфель для Львівської області та плани відновлення до 2024 року і далі.
Заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін виступив з доповіддю про пріоритети розвитку Львівської області, потреби і плани відновлення. Він наголосив, що одними з пріоритетів на Львівщині на 2025-2029 рр. є створення безбар’єрного простору та розширення можливостей реабілітації, діджиталізація, трансформація вугільних регіонів і вжиття заходів, необхідних для вступу України в ЄС.
«Один з пріоритетів — це інклюзія і готовність області до реабілітації і забезпечення повернення всіх осіб, що пройшли через війну, до мирного життя. Зокрема, це стосується і ментального здоров’я, для підтримки якого в області ми напрацювали комплексну програму. Це одна з тих сфер, куди ми готові інвестувати і бюджетні, і донорські кошти. У багатьох країнах є дослідження, що людям, які повертаються після війни, важко адаптуватися знову у цивільному житті, і це потенційна загроза для демографічного ресурсу і зростання ВВП. Адже ці люди можуть не продукувати ВВП, а стати пільговиками. Наше завдання, щоб всі, хто пройшов війну і залишився на Львівщині, могли активно включатися в економіку», — зазначив заступник начальника Львівської ОВА.
Також, за його словами, у Львівській ОВА прагнуть досягти безбар’єрності в усіх органах влади. Щоб всі групи населення, зокрема, люди з інвалідністю чи люди, що менш включені в суспільну активність, відчували, що вони можуть отримати будь-які послуги у державних структурах. У контексті цього у ЛОВА також працюють над діджиталізацією.
«Під діджиталізацією ми маємо на увазі не тільки оцифрування послуг, а й підвищення ефективності публічного врядування. З боку ЛОВА у наступному році ми плануємо реалізувати великий проєкт по оцифруванню земель, по господарського обліку, нерухомості і реєстрів територіальних громад. Все це потім синхронізуємо з податковою, щоб вирівняти адміністрування податків. Таким чином ми готуємося до того, щоб стати пілотною областю, яка перейме на себе функції адміністрування місцевих податків і зборів. Така практика вже існує в ЄС», — додав Олександр Кулепін.
У межах консультацій відбулися групові дискусії по чотирьох тематиках «Людський капітал та демографічна ситуація», «Інклюзивне економічне зростання», «Мир, правосуддя та сильні інституції», «Довкілля», за результатами яких учасники груп обговорили наступні кроки та заключні зауваження для напрацювання Рамкової співпраці.
Від Львівської ОВА участь у заході взяли участь також представники департаментів економічної політики, екології та природних ресурсів і Координаційного центру з підтримки цивільного населення.
Фото: Львівська ОВА; Віктор Москалюк
Читайте також: УВКБ ООН підтримає розвиток молодіжних центрів на Львівщині на понад 100 тисяч доларів