Триває цифровізація освіти Львівщини: заклади створюють Службові облікові записи у Порталі Дія
Департамент освіти і науки Львівської ОВА продовжує активну роботу над цифровізацією освітнього процесу в області.
Зараз відбувається впровадження сервісів Порталу Дія у заклади освіти. Це допоможе подолати зайву бюрократію та непотрібний паперовий документообіг.
Зокрема, йдеться про три сервіси Порталу Дія: Службовий обліковий запис, Шеринг та Дія.QR, які спрямовані на обмін цифровими документами та електронними копіями.
Роботу проводять на виконання доручення начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького від 22.08.2023 No38/0/6-23ВА та листа управління з питань цифрового розвитку облдержадміністрації No37-150/0/23 від 23.08.2023.
Відтак, в органах управління освітою та закладах освіти мають бути визначені відповідальні особи для «впровадження сценаріїв інтеграції Порталу Дія».
На першому етапі кожен заклад освіти має створити в Порталі Дія Службовий кабінет. Зокрема, слід виробити КЕП - кваліфікований електронний підпис. Всі процедури детально розписані і роз’яснені.
«Цифровізація нікого не омине. Це вимога часу та сучасних технологій, які щораз глибше проникають у наше життя. Тому прошу керівників закладів освіти з усією відповідальністю поставитись до цього завдання», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Результати попереднього моніторингу показали, що на сьогодні у Львівській області 79% від усіх закладів професійної (професійно-технічної) освіти та 62% від усіх загальних середніх шкіл області подали відповідні дані на Портал Дія. Для закладів дошкільної освіти цей показник становить 33%.
Серед лідерів - Львівський, Самбірський, Стрийський і Червоноградський райони.
«Водночас є такі ОТГ, де ще навіть не брались до цього завдання, котре було сформульоване майже два місяці тому»,- додали у департаменті освіти.
Довідково:
Службовий акаунт - це спеціальна версія Дії для авторизації під іменем компанії або установи, яка дозволяє перевіряти цифрові документи клієнтів.
Працівник установи може зайти у службовий акаунт зчитавши спеціальний QR-код. Так працівник отримає статус документа, який перевіряється.
Сервіс ДІЯ-QR - зручний спосіб передачі копій цифрових документів у Дії на електронну пошту компанії/установи. Сценарій передбачений для малого та середнього бізнесів, державних інституцій та інших компаній, які не мають потужностей для налаштування інтеграції з власною системою.
Шеринг - дозволяє отримати копії цифрових документів користувача застосунку Дія (фізичної особи) за його згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ).
У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних), а також метадані у форматі JSON з відповідними полями з документа.
Можливі сценарії використання сервісів:
☑ під час процедури прийняття особи до навчального закладу
☑ ідентифікація особи на вході у школу, ліцей, садочок
☑ для службового використання при прийнятті на роботу/ стажування та в іншій кадровій діяльності
☑ отримання копій цифрових документів /ідентифікація особи під час підготовки до проведення офіційних заходів
☑ отримання копій документів під час підписання договорів/ меморандумів, здійснення закупівель
☑ отримання копій документів/ідентифікація особи для оформлення дитини в таборі, гуртку
☑ для ідентифікації особи.