На Львівщині визначили пріоритети розвитку позашкілля та діяльності НМЦ профтехосвіти на 2024-2025 роки
Стратегічні напрями розвитку позашкілля та роботу навчально-методичного центру профтехосвіти обговорили на колегії департаменту освіти і науки, яка відбулася напередодні.
Засідання відбулось за участі заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка.
За результатами виступів керівників закладів позашкілля обласного підпорядкування зокрема вирішили:
- виділити кошти на облаштування фізичної, хімічної, біологічної та STEM-лабораторій та проведення літніх профільних шкіл Львівської обласної МАН;
- організувати Освітні Академії з позашкільної освіти;
- забезпечити підвищення кваліфікації керівників гуртків науково-пошукового та науково-технічного напряму ;
- надалі розвивати національно-патріотичне виховання школярів, в тому числі шляхом створення філій ЛОЦКЕТУМ;
- сприяти розширенню мережі гуртків науково-технічного напряму та творчих учнівських об'єднань у сільських громадах;
- сприяти подальшому розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) в області.
«На наступний рік пріоритет начальника Львівської ОВА і нашої команди - подальший розвиток профтехосвіти. У нас буде значний дефіцит робітничих кадрів. Він вже є чималим, тому ми мусимо його скорочувати, щоб люди отримували затребувані ринком праці професії. Ми своєю чергою повинні давати їм змогу навчатися та ставати професіоналами у своїй галузі. За освітніми показниками Львівщина сьогодні в ТОП-3 та чи не перша в Україні. Показники є неймовірними як по НМТ, так і по субвенціях. Тому ми працюємо далі впевнено розвиваючи галузь профтехосвіти», - наголосив Іван Собко.
⠀
Підсумовуючи блок позашкільної освіти директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска прокоментував:
«Із запровадженням реформи місцевого самоврядування в Україні значно скоротилося охоплення позашкільною освітою, і це вже становить загрозу для системи освіти і для суспільства в цілому. Нам важливо зрозуміти вплив позашкільної освіти на молодь. Вона є і профорієнтаційною, і, можливо, дає професію на все життя. Позашкільна освіта має синергію працювати з профтехосвітою, вищою освітою та середньою освітою. Це є ланка, яка все пов'язує, все поєднує. Ми бачимо як це вже працює у нас в області. Тому і надалі будемо докладати зусиль для розвитку позашкілля Львівщини», - зазначив Олег Паска.
⠀
Директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Львівської області Володимир Бобко розповів про роботу центру у 2022- 2023 роках. Колегія ухвалила рішення продовжити роботу із розробки державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти за участю роботодавців на компетентнісній основі; надалі надавати консультаційні послуги закладам та підприємствам різної форми власності, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників; сприяти створенню нових Кваліфікаційних центрів та відкриттю нових професій, затребуваних на ринку праці.