«Такі кроки мотивують хлопців»,- військовослужбовці про сходження на гору Парашка (відео)
Це третє сходження, організоване в межах Концепції підтримки захисників та захисниць України, яку розробили у Львівській ОВА.
1268 метрів висоти: захисники України піднялися на гору Парашка. Це - найвища вершина національного природного парку «Сколівські Бескиди».
Раніше ветерани війни побували на горах Пікуй та Ключ. Особливістю походів є можливість піднятися на вершини ветеранам, яким після поранень складно самостійно долати відстань.
Цього разу за допомогою крісла джульєтка частину шляху рухався Володимир Головков з Миколаївської області, який після поранення у Кліщіївці втратив нижню кінцівку. Чоловік служив у 5 окремій штурмовій бригаді, зараз перебуває на реабілітації у центрі «Галичина».
Загалом на вершину піднялося понад 10 захисників. Серед них і Олексій Федоренко родом із Житомирської області. Чоловік не чекав на повістку, а самостійно пішов до військкомату. Службу проходив у 77 десантно-штурмовій бригаді. Поранення отримав цьогоріч у березні під Бахмутом. Залишився без верхньої кінцівки, мав пошкоджений хребет і не міг самостійно пересуватись. Тепер без сторонньої допомоги піднявся на гору, хоч ще місяць тому був прооперований на реампутацію і видалення уламків.
«Після поранення ти щоразу для себе ставиш якусь планку до якої ти досягаєш і можеш рухатись далі. Цей момент – те, що я піднявся сюди, незважаючи на те, що потягнув ногу, але я це зробив і я зараз тут і вважаю, що такі кроки мотивують хлопців, які воюють, лікуюються»,- зазначив Олексій Федоренко.
Це третє сходження, організоване в межах Концепції підтримки захисників та захисниць України, яку розробили у Львівській ОВА.
«В багатьох головах є думка, що люди, які мають певні фізичні обмеження, не можуть подорожувати. Відповідно ми розвіюємо такі міфи і показуємо, що подорожувати може кожен, є усі можливості і на Львівщині є організації, які спрямовані на організацію таких сходжень»,- розповів керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.
Він зазначив, що попередні підйоми показали, що такі мандрівки дуже потрібні адже сприяють емоційному відновленню та додають життєвих сил нашим захисникам.
«Обовʼязково продовжимо роботу у цьому напрямі в наступному році. Плануємо додати до плану заходів інші види активного відпочинку», - додав Тарас Лозинський.