Відбувся Форум національних товариств Львівщини
Вчора, 10 жовтня, у Домі Франка відбувся ѴІІІ Форум національних товариств Львівщини.
Захід розпочався із вітального слова начальника відділу релігій та національностей Львівської ОВА Василя Дороша.
«Умови сьогодення внесли свої корективи у наше життя. З новими реаліями ми змінюємо формати проведення Форуму і вже другий рік поспіль ми говоримо про важливе та актуальне сьогодні. Минулого року в стінах УКУ ми обговорювали питання національної єдності України, сьогодні ж говоримо про формування української нації і участь у процесі її формування великого українця Івана Франка. Вагомим завданням кожного з нас, і перш за все у воєнний час, є утвердження принципів міжнаціонального миру й злагоди в суспільстві, взаємоповаги й порозуміння між представниками різних національностей. Наші зустрічі на Форумі дають кожному можливість висловитися і бути почутим. Завдання кожної людини прагнути правди та відтворювати її у своєму житті. Людей різного етнічного походження в Україні сьогодні об'єднала правда, і наша праця, які наближають нашу Перемогу».
Директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз зміг відкрити для присутніх новий погляд на Івана Франка, розповідаючи про нього на тему: «До всіх народів і до всіх віків... Іван Франко в діалозі культур і епох».
Також учасники змогли поринути у часи початку ХХ століття за допомогою театралізованої екскурсії «Візит до Франків».
Нагадаємо, що Форум національних товариств Львівщини відбувається вже увосьме. В області діє 48 офіційно зареєстрованих громадських організацій національних товариств, які плідно співпрацюють з Львівською обласною військовою адміністрацією. На Львівщині проживають представники більш як 100 національностей. Представники різних національних спільнот, що проживають у Львівській області, мають своє історичне коріння, традиції, культуру, активно і натхненно відроджують свою етнічну самобутність. Національні меншини Львівщини є вагомим чинником консолідації суспільства та формування української політичної нації на поліетнічній основі.