Дві атаки ворога та формування мобільних груп для збиття дронів-камікадзе: головне за тиждень
Про основні події з життя Львівщини за минулий тиждень поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Упродовж тижня наша область пережила дві ворожих атаки з неба. У вівторок, 19 вересня, дрони-камікадзе типу «шахед» атакували промислові склади у Львові.
«Було три влучання. Загинув 32-річний Петро Бурбан. Це була його перша зміна. До того упродовж 1,5 року чоловік боронив Україну на передовій. На війну пішов добровольцем. Світла пам’ять, щирі співчуття рідним. Ще одного 26-річного працівника складу госпіталізували. Він зараз у лікарні. Стан – середньої важкості. Готується до операції. Динаміка одужання – позитивна», - уточнив очільник Львівщини.
Він додав, що внаслідок влучання почалася пожежа. Площа загоряння – понад 9 тисяч метрів квадратних. Згоріло близько 300 тонн гуманітарної допомоги на складі релігійної та благодійної організації Карітас Спес.
«У четвер, 21 вересня, ворог завдав трьох ракетних ударів по території Дрогобича. Два прильоти – по промисловому обʼєкту. Ще один ракетний удар – по приватному двоповерховому складу. Були пожежі. На щастя, обійшлося без жертв та постраждалих», - додав Максим Козицький.
З обласного бюджету співфінансуватимуть стартап-проєкт з розробки безпілотника для доставки та спостереження «Besomar 3310».
На Львівщині презентували Комплексну програму охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення в області.
У межах програми «Пліч-о-пліч» Львівщина відновлюватиме житло мешканцям ще 13 населених пунктів Херсонщини.
Наша область очолила рейтинг відкритих в очному форматі шкіл.
«Львівська ОВА та ПвК «Захід» формують мобільні групи для збиття ворожих дронів-камікадзе. Таких груп у нашій області плануємо створити 50. Вони матимуть у своєму розпорядженні транспорт та відповідне оснащення, щоб оперативно реагувати на переміщення ворожих цілей і підсилювати роботу нашої ППО», - поінформував начальник Львівської ОВА.
Продовжуємо проводити в області зустрічі зі сімʼями військовослужбовців, зокрема тих, які перебувають у полоні, зникли безвісти чи загинули. Фахівці консультують на місці або, якщо питання вирішити на місці неможливо, перескеровують до своїх колег. Такі зустрічі організовують у межах роботи Координаційних центрів, які працюють в усіх районах області з ініціативи Львівської ОВА. Упродовж тижня зустрічі провели у Мостиськах, Турці, Гірному, Червонограді, Дулібах та Ходорові. Графік зустрічей на цей тиждень і яку допомогу можна отримати читайте за посиланням.
Понад 1600 студентів, 10 університетів і коледжів Львівської області взяли участь у відзначенні Міжнародного дня студентського спорту. Це Всеукраїнська ініціатива Президента «Пліч-о-пліч зі спортом».
Стажування у Франції для студентів області та лікарів і гуманітарна допомога: Львівщина продовжує співпрацю з благодійною організацією Alliance Occitanie Ukraine.
З 1 вересня 2027 року учні 10 класів почнуть здобувати профільну освіту. Наша область першою в Україні сформувала перспективну мережу профільних ліцеїв. Детально прописали плани трансформації мережі кожної громади на ці роки. На Львівщині буде 100 ліцеїв. Станом на сьогодні вже створили 9, з них 3 наукових обласних, які мають різні профілі, що не перетинаються.
«До 29 вересня голови громад Львівщини повинні провести аналіз вже оголошених закупівель та тих, які планують здійснити цього року (незалежно від методів закупівель) на предмет доцільності таких закупівель і їхньої пріоритетності. Скерував відповідне доручення у п’ятницю. Органи місцевого самоврядування як розпорядники коштів та суб’єкти, які чітко розуміють першочергові потреби громад, повинні проаналізувати закупівлі своїх структурних підрозділів та комунальних підприємств і розглянути питання про скасування закупівель з низьким ступенем пріоритетності», - наголосив Максим Козицький.
Наші ветерани та військовослужбовці повернулися з Дюcсельдорфа з Ігор Нескорених! Наша збірна у складі 25 спортсменів показала найвищий за всю історію участі України у змаганнях результат – 34 медалі! У межах обласної Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту спортсменів та тренерів зі Львівської області відзначили преміями.
Щоб у наших захисників та захисниць, які отримали інвалідність внаслідок війни, на Львівщині були умови не лише для лікування, а й для фізичної, ментальної реабілітації та активного дозвілля, стартував проєкт «Ліга нескорених».
З Польщі на Львівщину привезли автомобілі швидкої допомоги для 4 областей. Кожне авто обладнали інфузоматами, дефібриляторами, моніторами пацієнта, відсмоктувачами, ШВЛ-апаратами. Також передали кровоспинні засоби, турнікети, перев’язувальні матеріали та по одному генератору.
«У межах акції «Пікапи для миру» британські фермери на чолі з Марком Лердом, який з 2014 року допомагає ЗСУ, передали нашим воїнам ще 34 позашляховики. Загалом від початку повномасштабної війни вони доправили в Україну вже понад 200 машин», - резюмував керівник області.
Німецький уряд планує виділити ще 3 млн євро на порятунок культурних цінностей і пам’яток в Україні. Про це під час нашої зустрічі повідомили представники делегації німецького Центру допомоги мистецтву України (Ukraine Art Aid Centers).
УВКБ ООН підтримає розвиток молодіжних центрів на Львівщині на понад 100 тисяч доларів.
Стартувала найбільша скульптурна подія країни – Львівський тиждень скульптури. Тема головного проєкту: «Старе і Нове/Нове і Старе». Триватиме Львівський тиждень скульптури до 11 жовтня. Програма - за посиланням.