В області прозвітували про використання коштів обласного бюджету в галузі освіти та підготовку до навчального року
Напередодні, 30 серпня, відбулась постійна комісія з питань освіти, науки та інновацій. Члени комісії заслухали звіт щодо виконання обласного бюджету, зокрема в галузі освіти.
Для реалізації програми розвитку освіти в першому півріччі використали понад 24 мільйони гривень. Кошти скерували на оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти, створення навчально-практичних центрів, оздоровлення учнів інтернатних закладів тощо.
«У цьому році ми ставимо в пріоритет розвиток саме професійно-технічної освіти в області. Тому кошти скерували в тому числі на створення 14 навчально-практичних центрів при цих закладах. Далі – створення та оснащення обладнанням кабінетів предмета «Захисту України». Не менш важливо – комфортне довезення учнів до закладів освіти, тому в цьому році ми також закуповуємо та передаємо громадам нові шкільні автобуси. Тобто кошти використовуються раціонально та з думкою про дітей», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Окрім цього, йшлося також про підготовку освітніх закладів Львівської області до нового навчального року під час воєнного стану.
Отож, з 1 вересня на Львівщині навчання розпочнуть 291 тисяча учнів. Мережа закладів загальної середньої освіти становить 1093 школи. Навчання розпочнуть в очному режимі, однак невеликий відсоток залишиться навчатись дистанційно, а також є заклади, де навчання триватиме в змішаній формі. Лише в 2 закладах загальної середньої освіти укриття відсутні, але керівники відділів освіти спільно з директорами закладів освіти здійснюють заходи щодо укладання угод на використання укриття в інших суб’єктів господарювання.
«Великий акцент у роботі ставимо на початок навчального року саме в очному форматі, адже Львівщина, як область відносно безпечна, на відміну від центральних південних та східних регіонів, має змогу це зробити. І це стосується, як закладів дошкільної освіти, так і загальної середньої освіти», – додав Іван Собко.
Мережа закладів дошкільної освіти – 928. У 2022/2023 навчальному році в області створили 145 додаткових місць. Укриття відсутні лише у двох ЗДО. Більше про підготовку до навчального року читайте за посиланням - https://loda.gov.ua/news/76983
В опалювальному сезоні 2023-2024 років теплопостачання шкіл та садочків (крім централізованого опалення) буде здійснюватись від власних котелень. Всього котелень (паливних), які забезпечуватимуть теплопостачання ЗЗСО та ЗДО – 931.Станом на сьогодні котельні на 90% готові до опалювального сезону.
Читайте також: У навчальних закладах Львівщини впроваджують заходи з енергоефективності
Під час комісії заслухали також звіт про виконання Комплексної програми посилення державотворчої та консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023 – 2026 роки. Обсяг фінансування у 2023 році складає понад 3, 5 млн гривень.
Функціонування такої Програми в області підсилює зміцнення державного статусу української мови, організації вивчення української мови для тимчасово переміщених громадян України, покращення якості викладання державної мови в закладах освіти, підтримки інформаційної, зокрема медійної, україномовної продукції.
Окрім курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, тренінгів, проведення у закладах освіти області мовно-літературних конкурсів, у межах реалізації Програми здійснюються заходи щодо організації вивчення української мови тимчасово переміщеними особами.