Львівщина б'є рекорди за найспекотнішими днями за останні 77 років
Кілька днів у Львові температура повітря перевищувала 30°С.
Проблеми зміни клімату актуальні в Україні вже не перший рік. Все частіше медіа, науковці, політики вживають термін «кліматична криза» замість «зміни клімату», щоб підкреслити серйозність цієї проблеми та потребу її вирішувати вже зараз. Надмірно стрімка зміна клімату є причиною підвищення глобальної середньої температури.
Підвищення глобальної середньої температури на Землі означає, що спекотних днів у році стало більше, а холодних – менше, що зараз ми можемо відчути.
За останні 30 років середня річна температура в Україні вже зросла на 1,2°С.
Уряд докладає чимало зусиль щоб протидіяти стрімкому підвищенню температури. Зокрема, місто Львів оголосило про рішення перейти на 100% відновлюваної енергетики до середини століття. Пізніше до них приєдналася Асоціація малих міст України, яка охоплює близько 160 населених пунктів.
«Ми можемо пом’якшити наслідки зміни клімату, шляхом скорочення викидів парникових газів, та впроваджуючи природоорієнтовані рішення за допомогою захисту, сталого управління і відновлення природних екосистем. Йдеться про створення лісосмуг, відновлення боліт чи річок, озеленення міст, збирання дощової води тощо. Але це не зупинить процес. Тому наше основне завдання якнайшвидше адаптуватися до цих змін та шанобливо ставитись до природніх екосистем», - зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.
Доки триває спека, нагадуємо, не залишайтеся надто довго на відкритому сонці, пийте достатню кількість води, користуйтеся захистом від сонця (капелюхи, креми).
В жодному разі не залишайте у машині тварини та дітей та за можливості залишайте на вулицях ємність з водою для безпритульних тварин.