Для Львівської області презентували комунікаційну стратегію до зміни клімату
Стратегія з адаптації до зміни клімату розробляється за кошти міжнародної технічної допомоги, яку вдалося залучити ще до війни.
Відбулася онлайн зустріч-презентація Комунікаційної стратегії до Стратегії адаптації до зміни клімату Львівської області. Її розробили у межах проєкту «APENA 3».
Команда Проєкту представила ключові кліматичні ризики для області, заходи з адаптації, їхню вартість, а також ключові повідомлення щодо комунікації кліматичної стратегії з усіма зацікавленими сторонами.
В процесі зустрічі експерти Проєкту ЄС «APENA 3» поділилися планами впровадження для Львівської області та їх термінами, а саме:
Короткострокові заходи (2021-2025)
- розробка та впровадження систем раннього моніторингу;
- загальні програми для фермерів
Середньострокові заходи (2026-2030)
- модернізація структури для зменшення вразливості до кліматичних ризиків;
- розвиток екотуризму та стійких практик у сфері економічного відновлення
Довгострокові заходи (2031-2040)
- відновлення екосистем та водно-болотних угідь
- зменшення впливу на здоров’я населення через екстремальні погодні явища
«Цей документ є частиною завдань по Компоненту 3 проєкту «APENA 3», адже прогнозовані кліматичні небезпеки вимагають адаптаційного планування, комунікації та фінансової підтримки насамперед на місцевому рівні. Ми прагнемо, щоб Стратегія адаптації до зміни клімату була максимально ефективною для нашого регіону та враховувала всі необхідні заходи для зменшення негативного впливу кліматичних змін у нашій області. Тільки спільними зусиллями ми зможемо створити стійкий до зміни клімату та екологічно безпечний регіон», - зазначила т. в. о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.
Важливо, що Стратегія з адаптації до зміни клімату розробляється за кошти міжнародної технічної допомоги, яку нам вдалося залучити ще до війни. В проєкті беруть участь ще Миколаївська та Івано-Франківська області.
APENA 3 – це проєкт міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів».