Регіональна комісія схвалила заявку Турківської громади на створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі
У держбюджеті для створення таких служб на Львівщині передбачено понад 9 млн грн.
Учора, 27 липня, Регіональна комісія з питань надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, при Львівській обласній військовій адміністрації (Регіональна комісія) розглянула заявки від Турківської та Сокальської громад щодо отримання з державного бюджету субвенції на створення таких служб.
Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 559, для Львівської області передбачено на створення служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2023 році 9 млн 190 тисяч грн. До 18 липня громади Львівщини могли подати до ЛОВА заявки на отримання з державного бюджету субвенції на створення служб. За цей період заявки подали дві громади – Сокальська і Турківська.
Розглянувши подані пропозиції та заслухавши представників Сокальської і Турківської міських рад, Регіональна комісія вирішила:
1. Схвалити заявку Турківської громади на створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, і доручити департаменту соціального захисту населення ЛОВА скерувати відповідні документи на розгляд Міністерства соціальної політики України;
2. Відхилити заявку Сокальської громади на створення денного центру з кризовою кімнатою для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, оскільки вона не відповідає передбаченим постановою Кабміну вимогам. Натомість у співпраці з міжнародними організаціями у громаді доопрацюють необхідну документацію та розглянуть можливість фінансування створення денного центру за підтримки міжнародних донорів.
«Заявка Турківської громади відповідає вимогам уряду, тому отримала схвалення комісії. Важливо, що проєкт створення притулку у Турці передбачає також співпрацю у сфері надання допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, з сусідніми громадами – Боринською, Східницькою, Козівською, Старосамбірською та іншими.
Також важливо, що капітальний ремонт приміщення відповідає сучасним ДБН, зокрема, враховує доступність.
Під час повномасштабної війни питання облаштування таких місць безпеки є особливо актуальним. Раніше кілька закладів для постраждалих від насильства на Львівщині, зокрема, у Моршині, Червонограді, Стрию та інших містах вдалося відкрити завдяки підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення», – прокоментував таке рішення голова Регіональної комісії, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Під час засідання Регіональної комісії перший заступник голови Турківської міської ради Олег Гришканич повідомив, що минулого року у громаді зареєстрували 92 заяви у поліцію про домашнє насильство або насильство за ознакою статі, а в цьому році – вже 106 заяв. Зараз на території громади немає ні притулків, ні денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства в сім’ї або за ознакою статі. Згідно з поданою пропозицією міськради, майбутній притулок буде розрахований на 20 осіб. Заявлений кошторис розрахунку вартості капітального ремонту приміщення, у якому планують облаштувати притулок, складає більше 9 млн грн, з яких 450 тисяч гривень громада профінансує самостійно (за 300 тисяч гривень проведуть благоустрій території, за 150 тисяч гривень закуплять меблі), іншу частину коштів, у разі схвалення заявки у Мінсоцполітики, профінансують у межах субвенції з державного бюджету.
Перелік притулків, хабів та інших локацій на Львівщині, куди можна звернутися по допомогу у випадку домашнього насильства або насильства за ознакою статі шукайте тут: https://loda.gov.ua/news/69533