Як пройшов архвікенд у Пліснеську: фоторепортаж
Вихідними в Історико-культурному заповіднику «Давній Пліснеськ» відбувся перший «Археологічний вікенд».
Усі охочі мали нагоду пізнати таємниці давнього міста, захованого під землею, ознайомитись з ремеслами й промислами наших слов’янських предків, спробувати себе у ролі шляхетних лицарів, поринути в атмосферу середньовічного життя.
Однією із найцікавіших атракцій стала археологічна пісочниця — діти відчули себе справжніми археологами, розкопуючи прототипи знайдених раніше експонатів професійними інструментами.
«Основна складність промоції пам’яток археології у тому, що їх не видно, вони під землею! Тому ми стараємось оживити пам’ятку: відбудували хижу, відтворюємо ремесла, реконструюємо знахідки. Щоб можна було побачити посуд, з якого їли, ті ж побиті глиняні глечики, доторкнутись до обладунків, постріляти з лука… Все це створює живу атмосферу — виходить такий музей під відкритим небом. Люди радіють, що можуть відвідати пам’ятку, а особливо — діти. В них починає працювати уява, вони переймають емоції, співпереживають нашому минулому», — розповідає про важливість проведення події організатор заходу, працівник заповідника та голова ГО «Чорна Галич» Ярема Іванців.
За його словами, схожі події планують провести наприкінці літа та осінню, у вересні. Хоча домовитись про екскурсію можна у будь-який зручний час, просто зателефонувавши: +380965958743 або +380979050634.
Фото: Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ»