У Національному музеї відкрили виставку вишитих сорочок з усієї України «Жива традиція: моя сорочка»
Експозиція триватиме до 6 серпня.
Виставка «Жива традиція: моя сорочка» – це своєрідний мистецький проєкт Національного музею ім. А. Шептицького у співпраці з Майстернею Магди Дзвін. На виставці представили колекцію традиційної ноші (понад 100 вишитих сорочок з різних регіонів України), на яких можна побачити значну кількість характерних для наших теренів стібків та швів.
Також можна оглянути роботи учнів майстерні, які вони створили в межах курсу «Моя сорочка».
Крім того, виставку доповнюють комплекти народного вбрання початку – першої третини ХХ ст. із Покуття, Гуцульщини, Опілля, Лемківщини та Полісся зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.
Ознайомився з виставкою заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
«Попри те, що сьогодні такий трагічний день, ми мусимо далі бути сильними, жити, працювати, творити. Маємо розуміти, що саме через вишиванку, через українську мову, пісню, культуру летять сьогодні ракети в бік України та Львова зокрема. Тож саме заради того, щоб зберегти нашу спадщину, заради того, що маємо це передати своїм дітям, мусимо кожен на своєму місці щодня наближати нашу перемогу», – наголосив Іван Собко.
Додамо, що виставка відкрита для огляду до 6 серпня.
Довідково:
«Моя сорочка» – загальна назва різних кількамісячних курсів, розроблених викладачами майстерні Анною Рогатинською та Галиною Ліщинською. Заняття на курсі дають можливість усім бажаючим вивчати особливості сорочок різних регіонів, опановувати техніки вишивки, способи крою і зшивання виробу.
Майстерня Магди Дзвін зародилась як творчий дослідницький простір у різних сферах мистецтва та наук. Сьогодні основним напрямком роботи Майстерні є відродження традиції хатньої вишивки – осмислене оволодіння давніми техніками вишивки, ткання, кроями народних строїв та дослідження традиційної опільської ноші.