На базі Золочівського професійного ліцею відкрили навчально-практичний центр з підготовки автослюсарів

Відкриття НПЦ У Золочівському Професійному Ліцеї (1)
З обласного бюджету на облаштування центру скерували 2, 5 мільйони гривень, ще 300 тисяч – співфінансування Золочівської міської ради.
НПЦ складається з двох майстерень, облаштованих новітньою технікою німецького виробництва: обладнання для шиномонтажу легкових та вантажних автомобілів, стенд регулювання розвал-сходження коліс, балансування коліс, прилад для заміни масла в авто з автоматичною коробкою передач.
В іншій майстерні є фарбово-сушильна камера для легкових і вантажних автомобілів та півавтоматичний робот – стапель, аналогів яким немає серед закладів професійно-технічної освіти області.
Як зауважив директор Золочівського професійного ліцею, новий навчально-практичний центр дозволить здійснювати підготовку кваліфікованих спеціалістів у авторемонтній галузі. Уже зараз центр обслуговуватиме власників транспортних засобів, надаватиме спектр послуг за помірними цінами. Ліцей співпрацює з роботодавцями в авторемонтній сфері та готує для них фахівців.
З обласного бюджету на облаштування центру скерували 2, 5 мільйони гривень, ще 300 тисяч – співфінансування Золочівської міської ради.
«У навчальному закладі не було потужної матеріально-технічної бази для практичного навчання студентів. Відтак постало питання: яким чином можна стати професіоналом своєї справи. Сьогодні тут є робот, який зможе витягувати будь-яку складну деформацію кузова транспортного засобу, бокс, де можна пофарбувати авто, сучасне обладнання для бортування та геометрії коліс, а також обладнання для надання оперативного ремонту та поточного огляду автівки. Цей заклад має добрі перспективи, зокрема через географічне розташування. Для навчального центру з обласного бюджету вклали 2,5 млн грн. Зараз заклад отримав нове дихання, навчання стане більш практичним та цікавим. Ліцей зможе надавати платні послуги та заробляти кошти у спецфонд закладу для удосконалення матеріально-технічної бази», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Станом на зараз у Золочівському професійному ліцеї навчаються понад 500 дітей, в тому числі діти-ВПО. Навчально-практичний центр авторемонтної сфери забезпечить підготовку висококваліфікованих працівників з професій: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник, водій автотранспортних засобів категорії «С», електрогазозварник.
Роботу НПЦ забезпечують 6 майстрів виробничого навчання. Вони мають знання та досвід роботи з новим обладнанням, практикують сучасні методи навчання. Студенти центру на практиці здобуватимуть досвід роботи з новим обладнанням, яке, зазвичай, використовують роботодавці. Не менш важливо, що при НПЦ ремонтують та фарбують автомобілі для військових, які відправляють на фронт.
«Більшість вакансій на ринку праці становлять професії для випускників закладів професійно-технічної освіти – слюсарі, електрозварники, водії та професії сфери послуг. З 1 липня стартувала вступна кампанія, тому ми рекомендуємо абітурієнтам Львівщини та інших областей розглянути профтехти, як місце для свого майбутнього навчання та професійного зростання. За підтримки ОВА ми продовжуємо створювати навчально-практичні центри, аби здобувачі освіти мали змогу навчатися на сучасному обладнанні. Станом на зараз в області вже діють 40 нових НПЦ. До кінця року запрацюють нові за різним галузевим спрямуванням. Саме здобувачі професійно-технічної освіти є і будуть найбільш затребуваними у часі відбудови України», - зауважив начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки ЛОВА Іван Пикус.
Зауважимо, що навчання у професійно-технічних закладах Львівщини є безкоштовним з отриманням середньої стипендії у розмірі 1250 гривень. Усі заклади забезпечують вступників проживанням.