Виклики ринку праці: на Львівщині провели регіональний форум щодо навчання українців для потреб бізнесу
Йшлося про Центри професійно-технічної освіти, де відбувається навчання, перенавчання та перекваліфікація працівників.
Сьогодні, 11 грудня, у Львові організували регіональний бізнес-форум «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу».
У заході взяли участь представники влади, великого, середнього та малого бізнесу Львівщини, Державної служби зайнятості.
На форумі обговорили ситуацію на ринку праці Львівської області, а також представили практичні аспекти співпраці бізнесу та Центрів профтехосвіти ДСЗ щодо навчання, перенавчання та перекваліфікації робітників.
Представники бізнесу також взяли участь у екскурсії навчально-виробничими майстернями, ознайомились з матеріально-технічною базою та можливостями ЦПТО.
Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик в межах панельної дискусії поділився з присутніми викликами, з якими стикнулась Львівщина з початку повномасштабного вторгнення і як область працює над питанням збереження людського капіталу.
«Львівська область, як і інші області нашої держави, з 2022 року зіштовхнулася з безпрецедентними викликами.
У пікові періоди 2022 Львівщина приймала понад 600 тисяч ВПО. Для розуміння – це понад 30% від довоєнної чисельності населення нашої області. Відтак, актуальними постали питання не лише розміщення людей, а й навантаження на інфраструктуру, заклади охорони здоров’я, соціальні заклади, заклади освіти. Що стосується бізнесу, то це питання релокації, відсутність традиційних ринків, порушення логістики, і що найважливіше – відсутність кваліфікованих кадрів або їх суттєвий брак.
Випробування стали для нас не лише викликами, але й можливостями. Ми налагодили активну роботу разом з Центром зайнятості щодо соціалізації переміщених осіб на нових для них територіях, вибудували процес релокації – майже 240 суб'єктів господарювання почали тут свою діяльність, налагодили дійсно ефективну комунікацію між бізнесом, регіональною владою і центром зайнятості в частині кадрів для релокованого бізнесу.
Для підтримки та утримання людського капіталу ЛОДА розробила програму підтримки ВПО. Разом з тим ми першими в Україні розробили програму підтримки бізнесу, що дозволило підприємцям розгорнути свою діяльність в абсолютно нових економічних реаліях, пізніше, відповідно до вимог часу, дещо трансформували її і зробили акцент на військових, ветеранах та членах їх сімей. Це також і дія Програм єРобота, єОселя.
Потрібно пам’ятати за фактори, які мають значення для функціонування економіки та збереження людського потенціалу сьогодні. Зокрема йдеться про питання бронювання та визначення критичності підприємств», – зазначив Андрій Годик.
Він розповів, що на днях профільне Міністерство погодило ЛОВА внутрішні та регіональні критерії і з наступного тижня обласна комісія по критичності почне функціонувати, буде розблокована процедура бронювання.
«Маємо створити такі умови, щоб люди хотіли повертатись, а для цього потрібні інструменти і одним із завдань сьогоднішнього форуму синхронізувати спільні ресурси, можливості в єдину спільну місію – зберегти людський капітал», – підсумував Андрій Годик.
Форум провели в межах національного проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовує ГО «Розвиток бізнес-сектору України» в партнерстві з Міністерством економіки України, Державною службою зайнятості та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Загальна мета проєкту – розширити можливості бізнесу на ринку праці та подолати виклики ринку праці, що склалися в нинішніх умовах. В проєкті передбачено напрацювання пропозицій щодо реформування трудового законодавства, створення інструментів та механізмів співпраці між ДСЗУ та роботодавцями, підсилення інституційної спроможності Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості спрямованих на отримання нових професій, перекваліфікацію та перенавчання робітників відносно запиту роботодавців, посилення кадрової спроможності підприємств галузей, пріоритетних для відбудови України. Для цього в рамках проєкту організатори планують провести форуми у восьми регіонах України.
Читайте також: На Львівщині 379 позичальників скористалися програмою «єОселя»